Skocz do zawartości

Camera Map: przesunieta tekstura


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem:

Po raz pierwszy uzywam modyfikatora camera map i chyba cos robie nie tak, choc pojecia nie mam co, bo wszytsko wydaje sie proste jak drut, mianowicie tekstura jest przesunieta. Robie tak: mam model, na nim kilka modyfikatorow, ktore chyba nie maja dla mapowania znacznia: mesh select, turbo smooth i na gorze Camera Map Modifier. Zrederowalem sobie scene z kamery, z ktorej mapuje obiekt oczywiscie, maze sobie teksture w photoshopie na tym renderze (nic nie cropuje, nie ruszam itd), po czym nakladam material z ta tekstura na obiekt i renderuje. No i tu jest problem, bo tekstura jest przesunieta i za cholere nie wiem dlaczego. Sprawdzalem 5 razy czy cos mi sie nie ruszylo, render wrzucalem do photoshopa, wszystko ok, teksture na tlo, tez wszystko pasuje. Wylaczalem camera correction, renderowalem z vrayowym frame bufferem i bez i nadal to samo. Nawet juz nie wiem na co klikac, bo to mapowanie z kamery jest przeciez banalnie proste. Jakies pomysly? czuje, ze cos banalnego przeoczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hoo! ja taki problem miałem jak robiłem obrazek powitania systemu Windows 98 ;]

 

zamiast tak: [ hoo! Windows98 ]

wyglądało tak: [ s98 | hoo! Window ]

 

tez robiłem taki obrazew w psie ;]

 

moze to jakas wada genetyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem. gdzie Ci sie przesuwalo? w photoshopie?

 

EDIT:

juz wiem o co chodzi: camera correction jednak wali mapowanie z kamery, wywalilem i jest ok, to tak dla potomnych (sam na to jednak nie wpadlem, taki madry nie jestem, dzieki Tomku jeszcze raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności