Skocz do zawartości

3d Moddeling Problem


Gość blackuster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blackuster

Witam, posiadam video tutoriala do modelowania aut ktory jest wymagany zeby robic auta do gry rfactor za co z wielka checia chcialbym sie wziasc. Na poczatku tutoriala gdzie robi sie blueprinty w photoshopie wychodzi mi bez problemu, problem zaczyna sie na poziomie 3dsmaxa gdzie autor obraca jakos obrazek zeby widziec czy dobrze pociagnal linie, natomiast ja nie mam pojecia jak sie tak obrazek obraca ii wszystko wychodzi krzywe :( Mialbym wielka prosbe do kogos czy ktos moglby mi osobiscie pomoc z tym tutorialem zebym przebrnal przez niego bez problemow. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie bardzo wiem co to jest ten obrazek ale jeśli jest to:

- widok to masz w prawym dolnym rogu takie narzędzie jak Arc Rotate. Po przytrzymaniu na nim LMB masz do wyboru trzy tryby. Możesz też użyć alta i MMB

- obiekt to jest takie narzędzie select and rotate (na górnym pasku). Przedstawia on wygiętą w okrąg strzałkę. Możesz też kliknąć na to RMB i masz wygodne okienko.

- tekstura blueprintu nałożonego na plane to wchodzisz do material editora (M) i zaznaczasz slot z teksturą. Jeśli przycisk go to parent jest nieaktywny to kliknij na mały przycisk z literką M przy diffuse. W rolecie Coordinates masz Taki napis Angle. Pod nim masz możliwość obrotu tekstury względem dowolnej osi. jest tam też przycisk Rotate który również powinieneś wypróbować.

 

Nic więcej nie przychodzi mi w tej chwili do głowy ale wnioskując z twojego poziomu wiedzy (nie żebym cię chciał obrazić ale każdy kiedyś tyle wiedział i nie potrafię tego inaczej napisać) myślę że to będzie coś z tego.

 

Napisz skąd masz tego videotutoriala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności