Skocz do zawartości

Modele 3D z błędami


hipocotam

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, powiedzcie czy wam też się zdarza że ściągnięte ze strony np. KOŁA modele rozwalają się, są pełne dziur i niedociągnięć i tak naprawdę to żaden z nich pożytek.:(

 

Taką samą sytuację obserwuję też w przypadku innych producentów udostępniających 3dsy swoich produktów. O co w tym chodzi?

 

A może jest na to jakiś tajemny sposób?? Ja tych mebelków używam w maxie, próbowałam w VIZ renderze i rezultat taki sam. "Wycięte" całe płaszczyzny modeli:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie są wycięte tylko odwrócone. Trzeba mozolnie polygon po polygonie je odwracać, poźniej walczyć ze smoothing groups i jeszcze z weldingiem. Tak samo było z Balmą i tak samo jest z Kołem.

 

Lepiej poświecić kilka minut dizennie na cwiczenia z modelowania bo lepiej juz samemu to wymodelować niż walczyć z nerwami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, czyli to nie tylko mój problem. Na codzień używam modeli mebli biurowych z dwg i tu juz trzeba dokonywać cudów żeby jakos wyglądały. A czasem rzeczywiście muszę wszystko od poczatku dłubać - a tego baaardzo nie lubię.

 

Nie rozumiem tylko po co takie wybrakowane modele sa udostępniane, no po co??

POdejrzewam że dla kogos oblatanego w maxie takie krzesełko to maksymalnie dwa dni pracy - nie mozna tego zrobić porządnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba ten sam problem, pisze chyba bo dopiero raczkuje w 3dstudio. Mianowicie, tworze sobie model w allplanie (ale nie chodzi tu raczej o program bo próbowałem też z archicada i jest tak samo), eksportuje model do pliku *.3ds, importuje w maxie i kupa. Model dziwnie sie wyświetla, jakby był cały poszatkowany, o dziwo renderując bryły są pozamykane ale pojawiają sie jakieś dziwne cienie, plamy nie wiem co to jest (renderuje bez żadnego światła czy illuminacji,czysty podgląd ze standardowymi materiałami). Tak czy siak po prostu nie da sie nic z tym modelem zrobić i nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo bez sensu coś modelować od początku, tym bardziej ze w maxie jestem laikiem i musiałbym sie nieźle namachać, a chyba do czegoś ten eksport do *.3ds ma służyć.

Próbowałem jeszcze innych formatów, do tej pory pracowałem w cinema4d, więc eksportowałem model do cinemy i tam eksportowałem dalej, do wavefront, vmrl, obj itd, i różnie model sie zachowuje jeśli chodzi o materiały i grupowanie obiektów ale geometria importuje sie tak samo, tz może juz render udało sie uzyskać czysty, ale w viewportach jest kosmos.

Można z tego jakoś wybrnąć?? Nie znam na tyle maxa ale może są właśnie jakieś funkcje które mogą naprawić geometrie, albo coś w ustawieniach importu trzeba zmienić nie mam pojęcia, gdyby ktoś mógł pomóc z góry wielkie dzięki!!! Inaczej moja przygoda z maxem bedzie niestety musiała sie skończyć :(

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba tutaj moja przygoda z maxem sie skończy bo za bardzo nie mam czasu żeby uczyć sie modelowanie w maxie, a tym bardziej bez sensu robić dwa razy tą samą robote skoro model mam gotowy robiąc w autocadzie, archicadzie czy allplanie, lub jakimkolwiek programie cad-owskim :(

 

p.s. jeszcze jedno, jak skopiować model między dwoma projektami w maxie?? Jest jakaś inna opcja czy tylko eksport do nieszczęsnego *.3ds-a a następnie import w nowym projkecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności