Skocz do zawartości

35mm, 20mm -> Pytanie odnosnie obiektywow


imprecis

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem kamery cyfrowej. Mam pare pytań odnośnie obiektywów.

1. Jaki obiektyw ma standardowo kamera cyfrowa ? (wydaje mi się że 35mm) ?

2. Czy jest możliwość w kamerze cyfrowej posiadanie obiektywu np 20mm ?

3. Słyszałem że są różne nasadki do kamer, np. szerokokątna, teleobiektyw. Następuje na nich załamanie perspektywy i kąta widzenia, więc jak gdyby zmienia się obiektyw, dobrze myśle ?

4. Jak przeliczyć ile mam mm, gdy np. mam nasadke szerokokątną z oznaczeniem 0,7 lub 0,6. Co wogóle oznaczają te liczby ? Wiem że im mniejsza wartość ich tym większy kąt widzenia jest potem. Czyli jeśli dobrze myśle to zakładając np 0,6 z 35mm mam 21mm ?

 

Pewno wiele namieszałem, ale nie znam się za bardzo na obiektywach :) Chce zrobić sobie animatic do filmu i nie wiem jak potem lensy z maxa mają się do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kamerka to Sony TRV 75. Wiem, że nie ma zmiennych obiektywów, ale ma nasadki korygujące np szerokokątna, teleobiektyw. Nie chodzi mi o animatic na kamerce...Robie animatic w maxie, by zaplanować dokladnie sceny do mojej malej produkcji, kreconej prawdziwa kamera. Caly ruch kamery w rzeczywistosci opre na tym z animaticu. Chce by obiektywy z maxa (parametr lens w kamerkach) byly dobrze oddane w rzeczywistosci, bo jest roznica miedzy 35mm, a np 15mm i to dosc drastyczna bym powiedzial :) Wiec pytam jak to sie przelicza itd :) Troche cos wiem, ale chce miec absolutna pewnosc, ze dobrze mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wiesz ze nie oddasz tak wiernie timingu i płynności ;)? qrde coś chyba z tym całym "aperature width" musisz powalczyć...ale czy się jakoś przelicza, hm...a w instrukcji nie było? qrde jakieś sonkowskie liczby czyżby? a ....wie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450mm ? To jakiś żart ? O_O Przecież to potwornie dużo. Chyba, że to zero przez przypadek dałeś. Co do nasadek masz błędne informacje widać :) Nasadki kosztują od 200-700zł :) To tylko twoim zdaniem zbędne, bo kręcenie ciasnego wnętrza bez nasadki szerokokątnej jest troche hardcore'owe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności