Skocz do zawartości

WIP 2D: Black Pearl


Gość Caspik

Rekomendowane odpowiedzi

ahoj

korzystajac z chwili wolnego czasu postanowilem zaczac malowac znana wiekszosci "czarna perłe" ;D poki co jest to WIP'ek w bardzo wczesnej fazie ale mam nadzieje ze go skoncze ;) Oczywiscie oczekuje od was jakis wskazowek. Niestety dalej sie musze meczyc myszka...ale dobre i to...dobra myszka nie jest zla wiec jakos to idzie.

Co do pracki to mam w planach jeszzce dodac mgielke nisko nad woda, wzburzone morze i moze jakies swiatla w gorach.

 

ps. te zagle chyba sa za male co nie ;/ ?

perla2smallmv6.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Caspik a gdzieś Ty był jak Cię nie było?? :P

 

No fajnie się zapowiada. Żagle dużo za małe, i kadr tylko mógłby być troche szerszy ;)

 

Pozdro i czekam na progress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie nie bylo- bylem tyle za na forum sie nie udzielalem bo nie mialem czasu ;) ale czasami zagladalem co sie dzieje tu i owdzie. Nie mialem czasu bo na zycie trzeba bylo jakos zarobic :D

 

a co do pracki: to kurde nie wiem czy nie zrobie najpierw ladnie samego tla i pozniej sie bede bawic ze statkiem bo on mi cos wyglada nie teges :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bani wyszedl statek wiec jak juz mowilem zrobie go na koncu ;) na poczatek tlo. Kadr troche poszerzylem , ale kurka Mam problem z falami- cos nie do konca realistycznie wygladaja hehe ////Taki mały progresik :

perla4small2pz5.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie go na koncu ;)

 

 

ZLY POMYSL ;]

 

 

obrazek planujesz na samym poczatku, a dopiero pozniej go kolorujesz. Obrazki ktore robi sie dodajac obiekty w trakcie sa zwykle do dupy albo wogole nie wychodza :) Zrob sobie najpierw porzadny szkic albo plan i wtedy dopiero bierz sie za kolor i dopieszczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZLY POMYSL ;]

 

 

obrazek planujesz na samym poczatku, a dopiero pozniej go kolorujesz. Obrazki ktore robi sie dodajac obiekty w trakcie sa zwykle do dupy albo wogole nie wychodza :) Zrob sobie najpierw porzadny szkic albo plan i wtedy dopiero bierz sie za kolor i dopieszczanie.

No nie koniecznie. jakby dopasował do tego tła dobrze obiekt, praca mogła by byc nawet bardzo dobra ;]

Ja radze abyc zrobił bardzo duzy statek, od przodu przedstawiony ;D tak aby rozmieszczony był na niemalze całym planie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

hmm w sumie racja ;) plan mialem ale jak zwykle z niego zrezygnowalem... Statek probowalem pokazac od przodu, od dolu tak zeby pokazac jego potege, ale cos mi nie wychodzilo :) chyba jednak wroce spowrotem do tego zalozeni a nuż mi wyjdzie, kolorystyka raczej zostanie taka jak jest ,ale mgla bedzie troche intensywniejsza. Troche z woda sie bede musial pomeczyc zeby realistycznie wygladala bo ta cos tak sztywno wyglada. Moze macie jakis pomysl :>?

 

ps. dzieki za wzkazowki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

no o takim tez myslalem tylko ze przy takim kadrze w ogole nie bedzie widac zagli itp ;/ a mysza sie robi baardzo beznadziejnie :( ale jak sie ja zdyscyplinuje to nawet posluszna jest czasami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, fajnie. Tylko jednak Ja bym troche bardziej oddalił widok, żeby troche więcej było widać okręt. Trcohe zabardzo jest ucięty. W końcu to on jest głównym motywem Tojej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

hmm oddalic to teraz ciezko by go bylo...jak cos to kadr powieksze ;/

nastepny update ;) statek w ogole cos dziwnt ksztalt ma- jego bok u gory powinien sie raczej zaokraglac wiec to zmienie, sie zobaczy jak to bedzie wygladac ;) i teraz dziure zrobilem ale cos nie pasuje za bardzo i to rowniez bede musial jeszcze dopracowac ;)

blackpearlprojectwip2smvj4.jpg

przyblizenia male ;p

blackpearlzoom1smallka5.jpg

blackpearlzoom2smallis3.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... nie wiem dlaczego napisałem żeby oddalić...? Chodziło mi ogólnie właśnie o powiększenie kadru ;)

Jeśli chodzi o statek to fakt, wygląda troche dziwnie. Ale to przez to, że te linie desek są wszystkie proste, a powinny być zaokrąglone raczej. Szczególnie na górze i na dole, więc tak jak napisałeś popraw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

hehe no to z kadrem cos zrobie bo do konca tez mi sie nie podoba ;) w ogole to mi sie jeszcze nie podoba ale coz jak zaczalem to skoncze -a z deskami to kurde nie bedzie tak latwo bo zeby zrobic ladne zaokraglone linie myszka to trzeba sie niezle natrudzic ;/ mam nadzieje ze niedlugo sprawie sobie tablet bo z myszka to juz wytrzymac nie moge...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak burta wyglada zlekka jak w Arce Neo (wkońcu też był wybrańcem) dziub powinien być lekko wyżej, przezco i boczne deski się zaokrąglą ku górze i te z samego dołu wyjdą nad wode...

maszt i ta dziurka wyglądają jak narazie całkiem nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności