Skocz do zawartości

problem z tabelami i fontami w przypadku niskiej rozdzielczosci na monitorze 15'


fred_000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zrobilam strone oparta na tabelach. Co sie okazuje, we wszystkich rozdzielczosciach na 17' monitorach prezentuje sie jako tako tzn wszystko jest tak jak bylo zalozone, jednak na 15' monitorze w rodzielczosci 800 na 600 oraz 1028 na 768, litery wypychaja tabele i strona traci uklad.

Czy ktos wie o co w tym chodzi?

z gory dzieki za pomoc.

 

 

btw jak oceniacie wyglad strony? obciachowa czy ujdzie? http://provobis.nazwa.pl/index.htm

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fred_000: zmien nazwe watku i zapoznaj sie z REGULAMINEM FORUM oraz zasadami dzialu w którym stworzyles watek.

 

Temat ma jednoznacznie określać istotę problemu.

 

Aby dokonac zmiany nazwy watku nalezy wyedytowac pierwszego posta i tam dokonac odpowiednich zmian.

 

W przypadku braku jakiejkolwiek reakcji watek zostanie usuniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ogólnie musisz miec cos zrypane ciut z tymi fontami, wystarczy o 1 stopien zwiekszyc wyswietlanie wielkosci czcionki i wszystko sie kaszani. Wez pod uwage ze niektorzy zmienią rozmiar czcionki zeby łatwiej czytać... a skonczy sie na tym ze nie przeczytają nic.

Jak patrze po kodzie to widze ze wszystko na sztywno poustawiane, nie lepiej by to było ciut na css'y przerobic i pozwolic zeby stronka troche mogla sie zmieniac? (z drugiej strony sam ostatnio sie meczylem z css'ami i wiem ze troche roboty przy tym jest).

Ogolnie strona obciachowa, ale ujdzie :) - a dokladniej, dezajn calkiem mi sie podoba (moze oprocz tego uzego usmieszka po lewej - za duzy odstep miedzy ustami a oczkami) ale kod bardzo przestarzaly i jakiekolwiek zmiany w nim moga byc katastrofalne.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mirach za komentarz.

Zgadzam sie z Toba w 150 procentach co do kodu. Przeraza mnie. Wiem, ze lepiej by bylo zrobic to w bardziej elastyczny sposob, opierajac sie na css itp, jednak na razie nie dam rady.

Poruszylam ten problem dlatego, ze wczesniej robilam stronke tym samym stylem i na pietnastce sie nie wywala. Fonty nie zmieniaja swojej wielkosci, tabele sie nie rozwlekaja i wszystko jest normalnie. No i troche mnie to zbilo z tropu.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jedyne co mi wpada do glowy to to, że mozna miec ustawione rozne wielkosci czcionek systemowo. Może na systemach na ktorych to sprawdzasz ta wielkość jest różna ? W XP to jest pod Panel Sterowania > Ekran > Ustawieania > Zawansowane.

To tylko przypuszczenie, bo jeśli mowisz ze na tym samym kodzie robiłaś coś innego i się nie krzaczyło to też nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, probowalam cos tam pozmieniac ale to chyba nie o to chodzi. Gdy zmieniasz sobie te czcionki, to one zmieniaja rozmiar tylko w oknach windowsa, a tresc na przyklad witryn internetowych pozostaje ta sama.

Nie jestem pewna jakich zasad odnosnie rozdzielczosci, wielkosci strony i czcionek powinnam sie trzymac przy robieniu kolejnej stronki.

 

dzieki

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności