Jump to content

Flash Player 9 dla Linuxa


Hindus
 Share

Recommended Posts

Firma Adobe poinformowała o udostępnieniu programu Adobe Flash Player 9 for Linux. Jest to środowisko uruchomieniowe nowej generacji, które umożliwia tworzenie w systemach operacyjnych Linux o otwartym kodzie źródłowym (open source) atrakcyjnych treści i aplikacji w technologii Flash. Adobe Flash Player 9 umożliwia jednolitą obsługę w różnych systemach operacyjnych i oferuje wysoką wydajność oraz zaawansowane funkcje większemu niż dotychczas gronu programistów i użytkowników.

 

Ponadto programiści pracujący w systemie Linux mogą w nim tworzyć, testować i wdrażać aplikacje RIA z wykorzystaniem bezpłatnego środowiska Adobe Flex® 2 SDK, programu Adobe Flash Player 9 i bezpłatnego oprogramowania Flex Data Services 2 Express.

 

Program Adobe Flash Player jest zainstalowany na ponad 700 mln podłączonych do Internetu komputerów osobistych i urządzeń na całym świecie. Wykorzystują go użytkownicy z różnych branż. Program ten umożliwia pracę zespołową i zapewnia bogatsze, bardziej interaktywne formy użytkowania, dostępne w jednakowej formie na różnych platformach.

 

 

Adobe Flash Player 9 for Linux daje użytkownikom wiele nowych możliwości, takich jak efektywniejsze wykorzystanie pamięci, zaawansowane funkcje przetwarzania grafiki, wideo i tekstu oraz nowa maszyna wirtualna - ActionScript Virtual Machine (AVM2) - która pozwala uzyskać nawet 10-krotnie większą wydajność w pisaniu skryptów. Niedawno firma Adobe udostępniła kod źródłowy maszyny AVM2 fundacji Mozilla, która realizuje nowy projekt open source o nazwie Tamarin. Ma on na celu przyspieszenie opracowania standardowych metod tworzenia bogatych, atrakcyjnych aplikacji internetowych działających na wielu platformach. Kod źródłowy Tamarin jest dostępny w serwisie internetowym Mozilla pod adresem http://www.mozilla.org/projects/tamarin/, za pośrednictwem CVS - systemu do pracy zespołowej umożliwiającego kontrolę wersji kodu źródłowego.

Już do pobrania

Adobe Flash Player 9 for Linux można pobrać bezpłatnie pod adresem http://www.adobe.com/go/getflashplayer. Debuger treści i autonomiczny odtwarzacz dla programistów są dostępne pod adresem http://www.adobe.com/support/flashplayer/downloads.html. Ponadto Adobe Flash Player 9 for Linux będzie jeszcze w tym roku dołączany do systemów operacyjnych Linux dostarczanych przez firmy Novell i Red Hat.

 

Program Adobe Flash Player 9 jest oferowany w wersji angielskiej oraz w lokalnych wersjach językowych, na platformy Linux, Windows i Mac. Więcej informacji o programie Adobe Flash Player 9 można znaleźć pod adresem http://www.adobe.com/products/flashplayer/. Informacje na temat wymagań systemowych można znaleźć pod adresem www.adobe.com/products/flashplayer/productinfo/systemreqs/.

 

Więcej informacji na temat opracowywania aplikacji RIA na platformę Linux z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania Adobe Flex 2 SDK i Flex Data Services 2 można znaleźć pod adresem http://www.adobe.com/products/flex/productinfo/overview/.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy