Jump to content

Dział tutoriale: Przeczytaj zanim zapostujesz!


tweety
 Share

Recommended Posts

Dział tutoriale powstał specjalnie z myślą o użytkownikach naszego forum. W tym miejscu możecie publikować swoje tutoriale dotyczące wybranych zagadnień ze świata grafiki komputerowej.

 

A by jednak zachować pewien porządek prosimy o zapoznanie się z kilkoma zasadami jakie tutaj panują:

 • Zamieszczając tutorial na forum, zgadzacie się na na publikację wybranych tutoriali na stronie głównej serwisu max3d.pl
 • zanim napiszesz tutorial i go tutaj opublikujesz sprawdź czy podobny temat nie został już wcześniej poruszony, zarówno w tym dziale jak i na stronie głownej w sekcji tutoriale
 • pisz poprawnie i bez błędów ortograficznych. dobrze ułożona treść pomoże w szybszym zrozumieniu omawianego zagadnienia
 • staraj się utrzymać przejrzystość w pisanym tekście. wyrózniaj nagłowkami działy: np: wstęp, referencje, ustawienia świateł sceny, materiały, rendering, zakończenie i podsumowanie
 • staraj się zamieścić wynik finałowy swojej pracy zaraz na początku tutoriala i w formie miniaturki w wątku na forum.
 • dbaj o poziom omawianych zagadnień. nie omawiaj konstrukcji box'a, czy ustawienia światła typu omni. staraj się omawiać zagadnienia jak najciekawsze i najbardziej pasjonujące grafików.
 • tutoriale umieszczaj w odpowiednich działach.
  • grafikę 3D (3ds max, Maya, XSI, wings, Blender) umieść w dziale 3D,
  • grafikę 2D (photoshop, painter, Illustrator, Corel) umieść w dziale 2D,
  • wideotutorial (zarówno 3D jak i 2D) możesz umieścić w dziale wideotutoriale.

  [*]najlepiej zrobisz jak opublikujesz ten tutorial w formie html. jesli jednak nie znasz się na tym lub nie masz serwera postuj jako zwykły temat.

  [*]w przypadku kiedy linki do obrazków czy plików video wygasną wątek zostanie zamknięty. staraj się więc na bieżąco kontrolować swoje tutoriale i wprowadzać niezbędne poprawki.

  [*]najlepsze tutoriale będą dołączone do grona tutoriali na stronie głównej więc miej na uwadze jak i co piszesz.

  [*]jeśli komentujesz czyjś tutorial pisz sensownie i konstruktywnie. wszystkie posty typu "fajne", "beznadzieja", "do kitu", "weź się schowaj" itp. będą odpowiednio "nagradzane".

 

 

Uwaga! używaj ściśle sprecyzowanych nagłówków! tematy tytułowane jak: "mój tutorial", "zróbmy sobie kubek", "światełka w mentalu" etc. będa natychmiast usuwane!

 

 

KOLEJNA UWAGA! DZIAŁ TUTORIALE 3D, 2D i VIDEOTUTORIALE NIE SŁUŻĄ ZADAWANIU PYTAŃ! ZAMIESZCZAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE TUTORIALE A NIE PROŚBY O PORADĘ. JEŚLI KTOŚ CHCE POPROSIĆ O TUTORIAL MOŻE TO ZROBIĆ W DZIALE TUTORIALE CZYLI PONIŻEJ TEGO WĄTKU.

 

Moderatorzy zastrzegają sobie możliwość usuwania wątków niespełniających tych zasad, bez powiadamiania autora o tym fakcie.

 

 

Mamy nadzieję, że dzięki Wam ten dział rozwinie się w potężną bazę tutoriali :)

 

Pozdrawiamy

Redakcja Max3d.pl

 

***

 

 

Krok po kroku jak dodać miniaturki :

 

1. Podczas tworzenia nowego wątku w sekcji Dołączone pliki kliknij na przycisk Zarządzaj załącznikami

1.jpg

 

2. W okienku które się otworzy kliknij przycisk Przeglądaj i wybierz obrazek z dysku.

2.jpg

 

3. Po wskazaniu odpowiedniego obrazka kliknij Wyślij

3.jpg

 

4. Nazwa pliku powinna się pojawić w okienku załączników i w sekcji Dołączone pliki Możesz zamknąć okienko Zarządzaj załącznikami. Miniaturka została dodana, teraz tylko kliknąć "Zatwierdź nowy wątek" i gotowe.

4.jpg

Edited by tweety
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy