Skocz do zawartości

Interakcja 3d w czasie rzeczywistym.


sfam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam systemu do interaktywnego kreowania 3d w czasie rzeczywistym.

Widziałem już coś takiego niestety nie pamiętam co to było i nie potrafię tego odnaleźć.

Opisze może film, który miałem okazję obejrzeć i może ktoś z forum podpowie mi co to był za system.

Jakiś czas temu miałem okazję oglądać film, na którym można było zobaczyć człowieka prowadzącego wykład. Obok niego na ekranie wyświetlany był podgląd dokładnie tej samej sali wraz z prowadzącym. Podgląd na ekranie był w czasie rzeczywistym. Różnica pomiędzy tym co było widać na sali a salą z ekranu to np. dodane komputerowo czołgi poruszające się po stole.

Inny przykład:

Prezenter bierze do ręki coś co jakby długopis a na ekranie obok niego widać jak ten długopis zmienia się w miecz świetlny.

Co ciekawe kamera, która pokazywała widok z tej sali nie była kamerą statyczną lecz dynamiczną.

Kiedy prezenter przemawiał i gestykulował. Kamerzysta poruszał się za nim, pokazując ową sale z różnej perspektywy.

Ciekawostką był fakt iż owe obiekty 3d w reagowały na (zachodziła interakcja) ruchy prezentera. Np.: prezenter macha ręką i rozbija budowle z cyfrowo wygenerowanych klocków.

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale ten system sprawiał wrażenia jakby pracował tylko z jedną kamerą i potrafił o dziwo tak dobrze umieszczać cyfrowe obiekty w przestrzeni.

 

Czy ktoś pamięta co to był za system? Zna jego cenę? Jakieś namiary?

 

[..]

Przypomniało mi się że widziałem jeszcze jeden film. W tym drugim filmie prezenter poruszał się po jakimś pomieszczeniu. A w różnych miejscach tego pomieszczenia były wirtualne meble. Np. półka na książki.

Ten system pracował z jedną kamerą i pokazano jak to mniej więcej działa.

Najpierw następował tzw. proces kalibracji.

Prezenter poruszał się z kamerą po pomieszczeniu starając się objąć je całe z różnych punktów i kątów.

Po kalibracji system był gotowy do pracy i można było umieszczać wirtualne meble i w tym kamerze nie przeszkadzało już iż w kadrze był jakiś człowiek który się poruszał.

 

Od wczoraj szukam tego system i nie mogę namierzyć. Jeśli ktoś ma pojęcie jak to się nazywało to proszę o zostawienie informacji. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności