Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Witam

Zacznę od sprzętu:

MacPro

Intel® Xeon® Core 5150 2x 2.66GHz

4GB RAM

karta graficzna: ATI Radeon X1900 Series (512 RAM)

http://www.apple.pl/macpro/specs.html

 

Z początku miałem taki problem, że przy operacjach we Vievporcie wyskakiwał error ale zmieniłem sterownik z direkta na Open GL i jest ok.

Teraz 3ds max9 wywala się przy renderingu Vrayem 1.5RC3 do Windowsa!

Przestudiowałem na forum podobne tematy i wyczytałem ze może to być problem karty graficznej.. jej przetaktowanie..(to jest tylko hipoteza..)

dodam jeszcze ze zainstalowałem service packi dla maxa 9 ze stronki Autodesu. to tez nie pomogło. nie znam sie na tym. proszę o pomoc.

pozdrawiam

sprawdzam właśnie pamięci Ram ,zamieniam miejscami.. a może model pamięci jest nie kompatybilny...??

  • Odpowiedzi 7
  • Wyświetleń 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Nic nie podkręcane? Karta graficzna nie uczestniczy w renderingu więc mało prawdopodobne żeby to była jej wina. Na PC'cie częsta przyczyną jest niestabilny sprzęt (źle podkręcony) ew. słaby zasilacz. Na Macu trudno powiedzieć. Może kiepska kompatybilność z Windą. W końcu Mac jest stworzony raczej do Mac OS'a. Jego kompatybilnośc z Windowsem to bardziej chwyt marketingowy niż konkretna korzyść.

 

...a może masz piracki program?

Napisano
  • Autor

witam

całe oprogramowanie jest orginalne. nic nie jest podkręcane.

Napisano

to w takim razie jaki system? XP SP2? Jaka wersja Direct X?

Może masz XP'ka ze starym Direct X'em.

Napisano
  • Autor

hej

Windows Xp z SP 2, direkt jest najnowszy zainstalowany łącznie z maxem ..

Myślę teraz o tym ze na wywalanie sie do windy moze mieć wpływ przydział pamięci RAM w vrayu. To jest maszyna dwuprocesorwa więc spróbuję ustawić memory na dynamic z ograniczeniem do 400MB... ??

Napisano
  • Autor

witam ponownie

wiec jest tak: zamieniłem w vray system na dynamic memory limit 400MB i poszło. ale chyba musze limit zwiekszyćbo za wolno liczy..

przypominam ze na static memory limit wywalało maxa z vrayem do windy..!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności