Skocz do zawartości

Radiosity


Gość monther

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monther

Czy istnieje jakiś porządny, a prosty tutorial, opisujący jak używać radiosity w VIZie?

Chciałbym po prostu uzyskać naturalnie wyglądającą wizualizację mieszkania. W tej chwili uruchamiając radiosity dzieją mi się dziwne rzeczy. Po pierwsze render jest \"prześwietlony\", czemu łatwo można zapobiec dzięki ustawieniom jasności w exposure control.

Ale dlaczego, u licha, pojawiają się jakieś dziwne kolory, wyglądające jak odbicia? Np. mam zieloną podłogę i szare ściany. Po zastosowaniu radiosity automatycznie ściany przyjmują zielonkawy \"poblask\". Jednym słowem, jak to ugryźć? Od czego zacząć? Czy to wymaga stosowania specjalnych materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie, to wymaga odpowiednich ustawien.

Ja swego czasu wydrukowalem sobie info z Helpa + Tutorial Maxowy i namietnie \"wkuwalem\". Wkuwalem, wkuwalem, efekty byly marne, az w koncu poznalem VRaya i Radiosity poszlo w kat;) Tak czy inaczej warto poczytac to o czym mowilem, poznac znaczenie kazdego parametru. Troche cwiczen, zjedzonych nerwow i cos powinno sie urodzic;)

 

Swoja droga, to normalne, ze sciany przyjmuja zielonkawy kolor. Jest parametr, ktory kontroluje ten efekt.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności