Skocz do zawartości

Logotyp: dla firmy - font


Muhaho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pracuje nad logotypem dla pewnej firmy. Jak na razie doszliśmy do porozumienia co do ptaka więc zostaje koliber.

Problem w tym, że ani mi, ani mojemu szefowi nie podoba się czcionka.

Próbowałem naprawdę wielu krojów i przewertowałem sieć w poszukiwaniu nowych, ale to nadal nie jest to.

Najlepiej oczywiście gdybym sam zrobił czcionkę. W związku z tym potrzebuje inspiracji, sugestii, albo pomysłu, żeby z tym ruszyć.

Będę wdzięczny za pomoc profesjonalisty.

 

Dodatkowo szef chce żeby to wyglądało troche jak logo nowego operatora sieci komórkowej PLAY

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ooo stary, ludzie miesiącami tworzą nowy krój pisma, to nie takie hop siup :)

pierwsza niekonsekwencja to to ,ze w nazwie jest KOS, a sam piszesz ze umieściłeś kolibra, no chyba ze wyglądają bardzo podobnie (nie znam sie na "innych" ptakach :P)

jak dla mnie to zmniejszyłbym sylwetke tego ptaka, bo napis ginie

fabryka okien i drzwi nie dawałbym w kontrze tylko może na całej szerokości logotypu, a miedzy literami dośc duze odstępy

no ina pewno nie uzywaj szeryfowej czcionki,

ale to tylko moje dziwne sugestie:D

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dzięki za odpowiedzi,

 

huzdebos: nie mamy miesięcy, mamy kilka dni. Co do ptaszka to kos jest podobny tylko ma trochę krótszy dziob. Nazwa firmy nie pochodzi od ptaka tylko od nazwiska jej założyciela i mało ma wspólnego z ptakami, ale zamianę kolibra na kosa wezmę pod uwagę.

„fabryka okien i drzwi” już nie jest w konturze :)

Co do wielkości ptaszka (...) prawdopodobnie zostanie taki, głównie dlatego, że to on ma przyciągać uwagę i być znakiem który będzie kojarzyć się z firmą.

Ten szeryfowy krój to niestety przykry przypadek ;p

Scottero: niestety szeff zaleca grubszą i wyraźną…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz wg mnie ciekawiej wizualnie wygląda :)

Jednak pamietaj stosując gradienty, cieniowania, przezroczystości w logotypach, ze często są one reprodukowane w wielu technikach (offset, cyfra, flekso etc.) drukarskich oraz mediach (druk wysokiej jakosci, gazetowy, film, internet etc) co niesie ze sobą czasami warunek usuwania tego typu efektów ze względów technicznych. Dlatego większość logotypów ma bardzo "ubogą" palete efektów i "ozdobników" chociażby z tego względu.

Np. u ciebie zastosowany bevel i gradient, będzie kiepsko wyglądał albo wręcz paskudził logotyp powielony w gazetowym ogłoszeniu o wielkosći 2x3 cm. NIestety wiele takich "kwiatków" trza brać pod uwagę.

 

Pokombinuj z napisem "fabryka..." i "kos...". MOzę jedno ponad ptaszkiem, a drugie poniżej, albo wyjustuj napisa fabryka... pod nazwą firmy. No możliwości jest wiele:D

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności