Skocz do zawartości

Egzamin z KOMOZYCJI na ASP


Łukasz Misztela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oo hehehe :)

jak zdawalem w wawie to na kompozycji mielismy(kier.grafika)

temat "dzien, noc"

dali nam biale sztywne kartony plus czarne i trzeba bylo bawic sie w wycinanki....ogolnie to chyba chodzi o trafienie w temat...

czyli np dzien biale tło :D noc czarne :D...itd itd....unikaj raczej robienia opowiastek.....lepiej chyba konkretnie jakies dwa przedmioty przedstawione w formie plakatu ..:)

aaaa, wiesz moze ile krzyczą na zaoczynych w Łodzi?

i czy ciezko sie dostac?(zaoczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie zmieniła się formuła egzaminu z kompozycji, ale jak zdawałem (a było to w 2000 r.), to - z tego co pamiętam - egzamin z kompozycji składał się z 3 mniejszych części.

 

W pierwszej każdy dostał zestaw wyciętych kwadratów i prostokątów z tektury, dokładniej 3 większe (ok. 6 x 20 cm) i kilka mniejszych (ok. 5 x 5 cm). Wielkości chyba były inne, ale proporcje były orientacyjnie takie. Trzeba było te 3 większe zakomponować mniejszymi kwadratami, tworząc 3 różne kompozycje. Można było użyć bodajże 4 różnych kolorów. Aha, zestaw był dobrany tak, że na 1 większy prostokąt przypadały 4 kwadraty.

 

Druga część dotyczyła chyba szybkiej ilustracji - z tego co pamiętam, trzeba było pokazać coś związanego z lataniem, ale nie pamiętam jak to było sformułowane. Na pewno chodziło o dość dynamiczną kompozycję.

 

I nie mogę sobie przypomnieć co było na trzeciej części :/

 

 

EDIT: Na zaoczne na pewno dużo łatwiej niż na dzienne. ;) Nie znam niestety stawek, ale chyba powinny być podane na stronie ASP. Na grafikę i malarstwo jest zazwyczaj sporo chętnych, możesz się zastanowić jeszcze nad wydziałem edukacji audiowizualnej - program jest podobny (praktycznie te same przedmioty - o ile nic się nie zmieniło), dochodzą zajęcia z rzeźby i z czegoś jeszcze, a chętnych dużo mniej. Jak ja zdawałem, to akurat tam mieli niedobór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za posty

 

Jestem ciekaw co ja będę miał do zrobienia z kompozycji ? / co do tych trzech etapów to tak samo słyszałem.

 

Trzeba jakoś się sprężyć bo za kompozycje jest max 26 punktów

 

Może jeszcze do poniedziałku uda mi się cos znałeś w necie by poczytać o kompo itp.

 

Pozdrawiam

 

Hmm no chyba ze jeszcze ktoś cos za postuje w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności