Skocz do zawartości

Pytanie: baza danych+tworzenie obrazków


slayerq3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) szukam pomocy... brakuje mi pomysłu na takie zadania

 

Zadanie_1:

mam folder o nazwie OBRAZKI z tysiącem różnych plików graficznych - obrazków formatu *.jpg z różnymi rozmiarami (szerokość, wysokość) oraz plik ramka.bmp

Należy utworzyć teraz

a):

w dowolnym formacie tyle plików graficznych ile obrazków znajdowało się w folderze OBRAZKI tak aby spełnione były następujące kryteria:

1. Każdy z utworzonych plików graficznych ma ten sam określony rozmiar(piksele) np: 128X128 oraz ten sam format np: *.bmp

2. Każdy plik zawiera ramkę (ramka.bmp) a w środku niej jeden z obrazków o ustalonej pozycji np:wyśrodkowany i zeskalowany do rozmiarów(piksele) 96x96

3. Każdy utworzony plik ma zawierać jedną i tę samą ramkę i inny obrazek *.jpg z folderu OBRAZKI

 

Czyli zadanie sprowadza się do zrobienia tysięcy plików graf. z jedną i tą samą ramką oraz różnym zeskalowanym obrazkiem w tej samej- ustalonej pozycji.

Robota ręczna jest trochę nuuudna ;)

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić, czy taką funkcję umożliwia jakiś edytor graficzny np Corel

(obawiam się że trzeba będzie do tego napisać program, ale może da się jakoś łatwiej) w każdym razie nie mam pomysłu:/

 

Zadanie_2

 

podobna ale z pewnością trudniejsze od zadania 1

są trzy różne ramki (ramka1.bmp, ramka2.bmp ramka3.bmp) a prosta baza danych w Accesie ustala:

-Jaką ramkę przypisać do jakiego obrazka z folderu OBRAZKI

-nazwę pliku graficznego, jaki zostanie utworzony

 

tu już wogle nie mam pomysłu:/

 

!!!Proszę o konkretne pomysły, z góry dzięki;) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nom dzięki wam ten pomysł z photoshopem się przyda a w Delfi muszę trochę posiedzieć bo mało tam robilem:/

a mam pytanie czy w Coreldraw (wersja 9) byłoby cośtakiego jak w photoshopie tzn. nagrać akcję i powtórzyć ją dla wszystkich obiektów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności