Skocz do zawartości

Materiały- 3 problemy w 1


NaviRetlav

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym użytkownikiem 3Dmaxa i mam problemy z materiałami.

 

Work_in_progres_by_Naviretlav.jpg

 

1.Nie wiem jak przeskalować teksturę lub materiał tak żeby wyglądał jak na kulce. Obiekty są dość spore a tekstura została powielona ale jest zbyt mała. Co mam zrobić ?

2. Mimo że mam V-Ray'a ( co widać po "prawokliku" ) to nie wiem jak używać materiałów , gdzie jest coś podobnego do material editora dla V-Ray ?.

3. Potrzebuje wyrenderować "panoramę" tego pokoju.

Jak mam ustawić parametry kamery że by nie było żadnych zniekształceń perspektywicznych i łatwo mi sie sklejało to w photoshopie ?

 

Nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić , więc jako że sprawa materiałów jest dla mnie najważniejsza zamieszczam go tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Ja to mysle ze powinienes sie wziasc za mapowanie najpierw bo widze ze tu ci sie wszystko rozjedza

2. Chwila chwila to chcesz uzywac vray'a a temat zakladasz w dziale o mentalu? Heh jesli juz na upartego ten vray no to poprostu ladujesz vray jako biezacy silnik i w material editorze dochodza ci nowe materialy jesli dobrze pamietam to z czarnymi ikonkami

3. Pamietam ze pod F1 byl tutek o robieniu panoramy pod mentala a pod v to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze ten metal rust to ten uzyty material ktory widac na screenie wiec przeskalowanie nic nie da bo tekstura ci sie rozjezdza wiec bedziesz musial to zmapowac i tu teraz masz dwie opcje:

1. na szybko na modele dasz modyfikator uwv map z mapowaniem box

2 uzyjesz modyfikatora unwrap uwv a jak on dziala to odsylam do maxowego helpa

 

Jesli robisz powazne projekty a masz problemy z mapowanie to odpusc sobie narazie takie "wielkie cuda" no i jeszcze vray'a ci sie zachcialo a to zabawka dla ludzi co juz siedza troche w 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zauważyłem że świeżo stworzony "box" po nadaniu materału zachowuje się tak jak chciałem .

Nie zmieniałem nic w ustawieniach materiału , więc czemu materiał nie działa tak jak trzeba do pozostałych elementów ?

Czy to że importowałem elementy z AutoCAD-a ( format DWG. ) ma jakieś znaczenie?

 

link do tego co uzyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robisz powazne projekty a masz problemy z mapowanie to odpusc sobie narazie takie "wielkie cuda" no i jeszcze vray'a ci sie zachcialo a to zabawka dla ludzi co juz siedza troche w 3d

 

 

W sumie to wcześniej robiłem tylko abstrakcyjne rendery które nie wymagały zbytniej wiedzy.

 

V-Raya sobie odpuszczam, do najbliższych wakacji.

Poprzedniego posta napisałem zanim odświeżyłem stronę ale pytanie o AutoCad nadal jest w miarę aktualne.

 

Zaraz pobawię sie z tym modyfikatorem i chyba wszystko powinno być ok.

Ps. Macie gdzieś pod ręką jakąś stronkę z materiałami do maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box z tego co pamietam to standartowo ma rozlozone mapowanie uwv box'owo i dlatego wyglada poprawnie jednak przy skomplikowanych modelach bedziesz musial samemu mapowac obiekty. Import z AutoCada raczej nie ma tu znaczenie obiekt nie byl zmapowany no to trzeba go zmapowac to jest normalne. Co do materialow to radzilbym nauczyc sie samemu komponowac i obczaic takie pojecia jak diffuse, specular, bump, reflaction, refraction itp.

W maxie sa wbudowane bardzo dobre tutki na temat podstaw jak i zaawansowanych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał to wszystko przejrzeć kiedyś .

 

Za to pojawił sie jeszcze jeden drobny problem.

 

pre_render_2_by_Naviretlav.jpg

 

Chodzi o te "kwadraty" .

Render trwał ponad 45 minut i niestety nie wyszedł .

Zmniejszyłem w tym czasie priorytet dla Max-a żebym mógł płynnie korzystać z systemu.

Czy wam te sie to często zdarza ?

 

Problem nie ma wielkiej wagi , bo i tak zmienię materiał ( użyłem czegoś pół przeźroczystego ), ale na przyszłość wolał bym wiedzieć jak uniknąć takich komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności