Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] oświetlenie


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuję firm, które w swoim asortymencie mają ciekawe oprawy oświetleniowe i w miarę przyzwoite ceny. Firmy, ktore posiadają katalog na www i zamówienie u nich oświetlenia nie jest wielkim kłopotem, bo kłopotem są miasteczka takie jak Gorzów Wlkp. w których rządzi www.massive.pl, www.brilux.pl i spotline. Może macie, znacie coś ciekawego?

Problem przede wszystkim bierze się w zleceniach mieszkań "M" gdzie wysokość kondygnacji to 250 - 260 cm i dodatkowe obniżenie sufitu nie jest najlepszym rozwiązaniem

Z góry dziękuję za podpowiedzi o ile sie pojawią :).

 

Pozdrawiam / kuback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pora odświerzyć :)

 

Poszukuję ciekawych opraw oświtleniowych (inspiracji) do wnętrz dla dachu SPADZISTEGO. Wielka powierzchnia dachu, pod nią salon z antresolą. Do kalenicy jest 7,5 m. Co zamontować w takim dachu? Odpada oświetlenie spuszczane na linkach, w grę wchodzi wyłącznie coś wbudowanego. Może się już z takim czymś spotkaliście i jesteście wstanie polecić coś ciekawego i sprawdzonego ? Katalogów co nie miara poprzeglądałem i nic ciekawego nie znalazłem.

 

Jeszcze jedno pytanie praktyczne. Spotykam się ostatnio z opiniami dotyczącyni oświetlenia pośredniego sufitów, ścian. Chodzi o montaż świetlówek w miejcach niewidocznych gdzie światło jest odbite. No i chodzi o to że ponoć (nie spotkałem się z tym jeszcze osobiście) świetlówki wydają nieprzyjemne dźwięki we wnętrzu. Jakie jest najlepsze rozwiązanie aby tego uniknąć?

 

Przykład:

 

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyczne świetlówki rzeczywiscie sa uciążliwe.

 

przy pośrednim oświetleniu pomieszczeń świetlówka ja osobiście stosuje miniaturowe belki T5 ze statecznikiem elektronicznym - niesłyszalne i nie mrugające.

 

erco, delta, modulor, bega - to chyba najwięksi od masówki

 

ale takie swietloweczki z prosta oprawa do schowania kupisz taniej u naszych producentów np Luxima2 lub chińszczyzna w markecie - koniecznie musi mieć statecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności