Skocz do zawartości

Wstawianie elementow 2D do wizualizacji


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wzorujac sie na pracy Tamizo chcilabym zapytac sie o wstawianie do wizualizacji elementow 2D. Moze sie myle, ale wymienione przeze mnie na rysunku ponizej czesci sa wstawione w Photoshopie?

Gdzie mozna kupic takie elementy? Jakie biblioteki polecacie (te zastosowane przez Tamizo bardzo mi odpowiadaja)? Czy sa jakies biblioteki drzew do aksonometrii i widokow z lotu ptaka? Jak wpasowac trawe oraz posadzki do perspektywy?

 

Duzo pytan, ale mam nadzieje, ze pomozecie :)

 

d8f04406c1849feca21637906d23c8c4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Boje sie tu wypowiadac bo nie jestem biegly w tym tamacie, ale wydaje mi sie, ze drzewo po prawej lewituje i ma dziwny cien. Drzewo po lewej jest na pewno dostawione. Samochody rowniez. Ostatnio wzorujac sie na tej pracy uzyskalem podobny efekt. Wycinalem drzewa samochody i ludzi ze zdjec. Pozniej w Photoshopie wtapialem te elementy do wizualizacji. Mozna bardzo dobrze oszukac oko i poprawic efekt koncowy w ten sposob, ale wymaga to duzo pracy. Samo oczyszczenie zdjecia drzewa jest pracochlonne. A mi zalezy na dosc szybkim uzyskanie takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblioteki możesz robić sam ze zdjęć. Z gotowych to znam:

-total textures vol. 10 (drzewa)

-imagecels różne kolekcje: samochody, ludzie, drzewa itp.

-Marlin Studios - Virtual Trees & Foliage Clip Map Textures CD1

- dosch jeszcze produkował swoje drzewka ale są beznadziejne i się nie nadają do wklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobni jest wsadzone pare elementów ale większość to raczej fota albo dwie, zresztą po ma+ nigdy nic nie wiadomo :)

najlepszy i najszybszy efekt to jednak łączenie kilku zdjęć i dopasowanie kolorów. Gotowce z bibliotek nawet tych całkiem dobrych zazwyczaj wyglądają sztucznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziki z RPC...max...drzewka sa fajne w total textures ...nie pamietam numeru reszta ze stron np. http://cgtextures.com/ + szopek w duzej ilosci przyprawiony filtrami itd:D:D:D i wszystko

 

w dużej mierze zalezy to od stopnia chciania:) i poznania szopka..!

 

drzewka 3d mozna zrobic nawet z plaskich 2d odpowiednio transformoojac ,kopioojac cienioojac spokojnie w szopku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku projektu muzeum wykonaliśmy model 3d naszego projektu oraz uproszczone otoczenie. to otoczenie to zwykłe plane`y z nałożonymi teksturami budynków/zieleni z mapami opacity (powstały po to by renderowany obiekt odbijał w miare właściwie otoczenie).

wyrenderowany wraz z otoczeniem model został następnie w photoshopie wmontowany we wcześniej przygotowane fotki.

 

postaci, które sa blisko obiektu muzeum to modele 3d (http://www.lowpolygon3d.com) natomiast te na pierwszych planach to pozostałosci z fotek.

 

sposób ustawienia perspektywy kamery żeby pasowała do fotki znajdziesz tu: http://www.evermotion.org/tutorials/compositing/arch/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezgadzam sie by ludki z rpc byly do dup. przeca na nie tez mozna nalozyc cienie w szopku podrasowac ostro itd..., ale faktycznie gole wi wesole prosto z maksiora s=nie sa moze najlepsze...ale lepsze to niz szukanie po sieci i wycinanie non stop:D a tak pyk z alfa do dzopka i podciagnac i wółala:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności