Jump to content

Regulamin bitwy: Fotomontaż


leander

Recommended Posts

Witam w kolejnej - III edycji Bitwy 2D.

 

 

Wyraźnie ożywiony ostatnio dział \"2D Artworks\" aż prosi się o kolejne wyzwania i konkursy wykorzystujące techniki 2D. W tej edycji, ze względu na \"gorący\" okres Świąteczny i ograniczenia czasowe jakie się z tym wiążą, postanowiliśmy obrać nieco luźniejszy temat i zasady konkursu.

 

Tym razem - fotomontaż :)

 

Temat na pozór prosty, ale jego popularność na sieci wcale nie pokrywa się z wysokim poziomem tego typu prac. Dobry fotomontaż wymaga nie lada zdolności oraz znajomości narzędzia. Także przed Wami szerokie pole do popisu :)

 

 

 

Regulamin

 

 

1. Podstawa fotomontaży.

Jako podstawę do fotomontaży stanowią 3 fotografie dostępne w wątku konkursowym. Zarówno prezentowane prace jak i komentarze do nich proszę umieszczać właśnie tam.

 

2. Tematyka.

Tematyka dowolna. Ze względu na dostępność dobrej jakości zdjęć sugerowana jest tematyka filmowa (plakaty, zdjęcia z planu, screeny) ale wybór pozostawiamy Waszej wyobraźni. Obowiązuje tylko zasada dobrego smaku. Jury Bitwy zastrzega sobie prawo do usunięcia prac naruszających powszechnie przyjęte \"dobre obyczaje\".

 

3. Technika wykonania.

W fotomontażu dozwolone jest wykorzystanie dowolnej liczby zdjęć, jak i domalówek. Jednak w kwestii domalówek nie należy przesadzać, zdjęcia mają stanowić część pracy a nie referencje do obrazu 2D.

Wymogi i ograniczenia formatowe to:

- cieżar pliku max 100kb

- szerokość max 800 pikseli

- format statyczny - jpg.

 

4. Uczestnictwo.

Aby moc uczestniczyć w bitwie musisz mięć swoje konto na forum (w tym celu wejdź na forum, skorzystaj z opcji stworzenia nowego użytkownika, po czym w katalogu \'Bitwa\' wejdź do działu z wybranym tematem. Tam skorzystaj z opcji \'dodaj nowy temat\' )

Ze względu na charakter bitwy dozwolone jest także uczestnictwo Jury. Te prace nie będą jednak brane pod końcową ocenę.

Dozwolone jest umieszczanie kilku prac przez jednego uczestnika - z zastrzeżeniem aby były to różne fotomontaże a nie np. kilka wersji kolorystycznych jednego.

 

5. Jury. Zasady wyłonienia zwycięzców.

Jury Bitwy stanowić będzie ekipa max3d.pl, czyli pełny skład moderatorów. Na ich ocenę prac będzie składać się zarówno wykonanie techniczne jak i pomysł fotomontażu. Oprócz tej formy wyłonienia zwycięzcy odbędzie się również głosowanie publiczności, w którym uwzględnione zostaną również ewentualne prace jury.

 

6. Terminy.

Rozpoczęcie Bitwy: 16-12-03

Zakończenie: 12-01-04

Podsumowanie wyników: 15-01-04

 

7. Prawa autorskie do zdjęć.

Autorzy zdjęć konkursowych wyrazili zgodę na ich użycie w ramach serwisu max3d.pl. Wszelkie inne wykorzystanie tych zdjęć, a w szczególności komercyjne, musi być konsultowane bezpośrednio z autorami.

 

W razie niepewności pytania należy kierować do moderatorów bitwy.

 

Wszystkim uczestnikom życzę miłej zabawy!

 

/ Leander

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy