Skocz do zawartości

modelowanie budynków- jak najlepiej


engineer_damian_p

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po pierwsze mierzysz w autocadzie w czym jest robione cm m, wylanczasz warstwy ktore ci sa nie potrzebe czyli opisy cos tam w zaleznosci od sytuacji na rysunku, wrzucasz elewacje na osobne warstwy np cala elewacja nr1 na warstwe "elewacja_1" itd (lepiej pozniej zapanowac nad tym w maxie ktoremu trudno przychodzi wyswietlanie duzej ilosci lini)ewentualnie jak jest jakies kreskowanie ktore lepiej zeby zostalo rozbijasz je zeby max nie mial problemow z ich przeczytaniem , potem ustalasz ta sama skale w maxie customize/unit setup potem importujesz ustawiasz na elewacje zeby pasowaly przestrzeniie z rzutem (literka "s" na klawiaturze) i jedziesz ;)

oczywiscie cala ta akcja zalezy od rodzaju modelowanej architektury czy jest to biurowiec/domek/urbanistyka/etc. czasem lepiej np. obrysowac splajnem rzut budynku i pozniej go extrudowac w maxie, czasami nawet jak jest odtro pochrzanione (np elewacje niezgadzaja sie z rzutami) lepiej zrobic wiekszosc modelu w cadzie z rzutów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za odkop ale nie chciałem zakładać drugiego tematu a mam pytanie:

mam budynek o rzucie schodkowym z duza ilościa okien, próbowałem stworzyć ściane przy pomocy splajnów i extrude i wszystko pieknie do momentu jak chce dopasowac prostą sciane do rzutu schodkowego - zamieniam sciane na editable poly i quickslicem nacinam w 2 miejscach po czym przesuwam wertexy zeby utworzyc naroznik i wszystko wyglada pieknie do puki nie zrobie renderu - w siatce sie namieszało i wychodza błedy przy renderze na elewacji

 

jest jakis inny sposób zeby zrobić sciany z duza liczba otworów kokiennych w miare szybko ?? poza box modeling ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Boolean, jeśli nie zależy Ci na ładnej siatce - dla początkującego się nada, ale nie mów nikomu, że Ci to poleciłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Albo ręcznie, albo Power Boolean i poprawianie siatki. Zresztą wrzuć screeny to będzie można coś więcej napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

hehe, więc tak, jak pisałem - masz dwa wyjścia:

-albo modelować od razu z wyciętymi fragmentami

-albo wymodelować całość i uciąć PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności