Skocz do zawartości

[LightWave3d] jaka książka polecacie?


jr_ches

Rekomendowane odpowiedzi

O tuż kształcę się właśnie w programie Lightwave i chciałbym kupić sobie jakąś książkę , owszem można znaleźć w internecie wersje elektroniczne ale mi jednak z papieru się lepiej czyta . Tak więc znalazłem sobie dwie książki tylko nie wiem którą wybrać ,jedna to jest "Lightwave 7. Vademecum profesjonalisty" , jest polska wersja "Inside Lightwave 7" a druga to niestety w Polsce dostępna tylko w języku angielskim "Inside Lightwave v9" .Z jednej strony wolałbym książkę polskojęzyczną ,ale drugiej "Inside Lightwave v9" jest książką świeższą ,a nie wiem jakie były zmiany w Lightwave 9 w stosunku do wersji 7 . Jakieś sugestie ktoś może ma ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam "Lightwave 7. Vademecum profesjonalisty" i IMHO jest to dobra ksiazka. Poza kwestiami programu porusza tez ogolne rzeczy do 3d (modelling, teksturowanie).

 

Nie uzywam juz LW, ale z tego co wiem to nie bylo gruntownych zmian od wersji 7. Polepszyli render, dodali obsluge subdiv dla scianek wiekszych niz 4 punkty, dodali mozliwosc dzialania na edgach (o zgrozo ze tego nie bylo ;). Nowe kosci sa (ale chyba lekko zbugowane :). Edytor nodow do (fajny mikser do materialow, cos czego ni ma w maxie). Cos jeszcze, ale nie pamietam ;)

 

Mysle ze umiejac 7 spokojnie polapiesz sie w 9. Ale ktora ksiazke kupic to nie powiem inside LW nie widzialem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Essential Lightwave 9 (Steve Warner, Kevin Phillips, Timothy Albee) - dobra książka z konkretnymi przykładami - jak zrobić?...

Niestety wszystko co fajne do LW jest po angielsku. Po polsku wydają same gnioty z cyklu Tips killer czy coś innego co rozpada się po wzięciu w rękę.

Jeszcze dobra jest 1001 tips and trick (praca zbiorowa) - suuuper (czarna okłada z siedzącym łysym mnichem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności