Skocz do zawartości

UVW map przy dużej ilości poly


mblade

Rekomendowane odpowiedzi

witam... mam obiekt z dużą ilością polugonów, przyszedł czas aby go "pomalować" więc.. tu się pojawił problem, a mianowicie w modyfikatorze unwrap uvw mapping w oknie edit wszyskie polygony praktycznie są w jednym miejscu, i tu pytanie, jaki znacie dobry sposób na kolorowanie high poly? zaznaczanie akzdego poly pokolei i ustawianie go na tex raczej jest bezsensowne... jak wy radzicie sobie z tym problemem? zastosowanie materiału jest niewystarczalne, chcialbym dodać detale w wybranych przezemnie miejscach a nie losowo, po nałożeniu materiału, do tego służy podobno unwrap, ale jak zobaczyłem okno edit to tylko złapałem się za głowę (jaka mieszanina tam była) i szybko popędzilem na forum spytać się o pradę bardziej doświadczonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a cóż to takiego? :P nie jestem zbyt obeznany w tych rzeczach więc będę wdzięczny za wyjaśnienie :) trochę dodatkowej wiedzy nie zaszkodzi

 

a co do mojego obiektu to coś... hmmm w stylu skomplikowanego obiektu mechanicznego, metalowego i przydalaby sie mu dobra textura ale z detalami w miejscach gdzie powinny być detale :] co proponujecie w takim wypadku? i jak wy mapujecie swoje obiekty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie do takie bardziej skomplikowanego mapwania gdzie chcesz by detal byl na swoim miejscu uzywa sie unwrapa i jego narzedzi :]. Ewentualnie mozna uzywac innego oprogramowania w nim zmapowac i wypluc do maxa :] Tak czy siak jednym kliknieciem tego nie zrobisz wiec nastaw sie ze bedziesz musial sie troche pomeczyc. Co do dzialania unwrpaa wpisz w helpie maxa unwrap i tyle. Moze brzmi chamsko no ale po co mam pisac to samo jak w helpie masz to dobrze wyjasnione i to jeszcze na przykladach a jak jestes obrazony na help jak wieszksc userow tego forum to mozesz przeszukac to forum i znalezc taki fajny watek o unwrapie bodajze Tomala sie w nim produkuje :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności