Skocz do zawartości

pomoc w animacji biped. pilne


Curry_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

jestem nowy na forum i od razu mam problem:)

 

muszę zrobić na środę filmik na zalicznie. już mam obiekty tylko musze je animować jeszcze.

 

mam ufoludka biped. elegancko się rusza i wogóle. i mam ufo. i problem polega na tym że ten ufoludek nie chce siedzieć w tym ufo:)

znaczy się jak zaznaczę biped i ufo i przesunę gdzieś indziej to na starcie i końcu ruchu jest ok ale podczas ruchy ludek idzie sobie a ufo sobie gdzieś indziej. wygląda to co najmniej kiepsko.

da się jakoś przykleić tyłkiem tego ludka do ufo? jakoś zgrupować czy cuś? chodzi o to że przesówam ufo a ludek zawsze siedzi w tym ufo na siedzeniu a ludkiem mogę ruszać normalnie ( zamachac ręką podczas ruchu np).

 

drugi problem (mniej ważny. pierwszy to priorytet). ten ludek ma oczy. to kule są i jak chcem je obrócić to nie obracają się wokół środka kuli tylko oś jest trochę przesunięta ku przodowi co powoduję konieczność korekcji za każdym obrotem ustawienia oka. da się jakoś edytować tą oś wokół której się obracają przedmioty?

 

Proszę bardzo o pomoc. jak ktoś mi pomoże to stawiam flaszkę:) najlepiej jakby ktoś kumaty odezwał się na gadu do mnie (1287559). będę bardzo wdzięczny. czas mnie goni. proszę o pomoc.

 

PS. i jeszcze takie głupie pytanie. jak zrenderować scenę?! znaczy się żeby mieć np plik AVI o jakości rendera żeby go puścić w odtwarzaczu.

 

niżęj foto poglądowe tego ufa:)

 

beztytuuor6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

siema

 

to tak

z tym ufo musiś zaznaczyć tyłek ufolca i kliknąć taki przycisk na górnym poziomym pasku

[ikonka coś wygląda jak dwa obiekty łączone linnią (nie znam dokładnie jego nazwy)

napewno znajdziesz :)]

i przeciągasz z tyłka na statek trzymając klawisz

 

a to drugie to musisz wejść w tej części z create i motion na hirarchy kliknąć pivot i ustawić sobie środek obrotu obiektu

 

mam nadzieje że sobie poradzisz;

dzięki;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności