Skocz do zawartości

[architektura] Osiedle wielorodzinne


Prezi

Rekomendowane odpowiedzi

no to daje swoje wypociny - było w dziale wip ale ze raczej nic nie zmienie juz to daje tu - wizualizacje jakie robiłem dla biura

 

1 ujęcie:

 

ujcienr1halfsizevf3.th.jpg

 

2 ujęcie:

 

ujecienr2halsizexy3.th.jpg

 

mile widziane sugestie na przyszłosc co zmienic, tak ogólnie to chyba moja 3 wizka takze dopiero sie ucze bo wcześniejsze prace pozostawiały wiele do zyczenia

 

nizej w temacie wersja poprawiona 2 ujecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeśli chodzi o architekturę, to dość przytłaczająca.. zwlaszcza na tym drugim ujeciu.

jesli chodzi o wizualizacje, to strasznie ciemne. sa miejsca gdzie jest zupelnie czarno, a przeciez w dzien przy slonecznej pogodzie jest to niemozliwe (przynajmniej przy takiej geometri budynku). troche bym to doswietli. no i jeszcze jedno; cienie ostre jak zyletka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze rzeczywiście troche przy ciemne - chociaż jak robisz zdjecie jasnego budynku to aparat łapie balans tak ze cienie wychodzą momentami prawie czarne,

 

specjalnie sobie drukowałem jak to wychodzi i przy wydruku jest akurat chociaż na monitorze troche za ciemne

 

cienie rzeczywiście żyletkowe ;/ nie umiem tego ustawić zeby były delikatniejsze jak sie połapie jak to zmienie

 

a jesli chodzi o arch to ja jestem niewinny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1rgbsmallzh7.th.jpg

troche zmienione drugie ujęcie z róznymi poprawkami według sugesti

rzeczywiscie poprzednie masakrycznie ciemne były, no i jak zrobic cień miekko też załapałem ;]

 

Jakies inne sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja, mozna spytac w jakim rendererze robione, jakie oswietlenie i materialy??, budynki ekstra wyszly realistycznie, gorzej z fotomontarzami, ja bym lekko w szopie tych ludzi itp. przezroczystych zrobil tych wstawianych np.na 90 procent wtedy zawsze lepiej sie zlewaja ze scena. ale gratuluje, moze mi tez juz niedlugo takie rzeczy zaczna wychodzic:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

render - Vray, vray sun, mapa HDRI na tło, materiały - jeszcze słabe dopiero sieznimi wiecej zaczynam bawić bo nie jsetem zadowolony do konca, a ztym ustawieniem w szopie sprawdze nastepnym razem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzjane że nie zauwazyłem drugiego podejścia. jest znacznie lepsze. Choc jeszcze mozna by rozswietlic wnętrza coponiekture i moze dodac troche perpspektywy powietrzneji jakis ciepłych akcentów, czerwienie, pomarancze i moze szerszy kadr? Ale to tylko mojhe sugestie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustaw11 - trawa to rzeczywiście dispalacement - chyba moja 4 próba z disp dopiero :P

 

Synthax - z szerszym kadrem to niebardzo bo cofnąć sie nie moge bo wyladuje kamerą w scianie a zmiana ogniskowej kamery zbyt unierealni całe ujecie przynajmniej jakoś szerszy kąt widzenia kamery mi nie podchodził, a z tymi akcentami czerwieni i pomaranczy to rzeczywiście pewnie by to troche bardziej ozywiło ale bałem sie ze czerwone kwiaty np beda za bardoz na sobie skupiac uwage odiorcy - bardziej niz całośc ujecia

 

dzieki za sugestie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z szerszym kadrem to niebardzo bo cofnąć sie nie moge bo wyladuje kamerą w scianie a zmiana ogniskowej kamery zbyt unierealni całe ujecie przynajmniej jakoś szerszy kąt widzenia kamery mi nie podchodził,

Rozwiązanie: camera clipping - pozwala na ustawienie dystansu od ktorego kamera zaczyna widziec - pozwala to na np włozenie kamery do jednego pomieszczenia a bedzie ona widziala co jest w drugim - to samo w Twoim przypadku - wstawiasz kamere w budynek a ona zaczyna widziec dopiero to co jest przed budynkiem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności