Skocz do zawartości

Odbicia w lustrze.


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robię wizualke. Za oknem mam wstawione tło na planie i w oknach vray light. Jak renderuje to widze za oknem to tło, ale w obiciu w lustrze już tego tła nie wiadać, tylko vray light zasłania ten widok. Co zrobić żeby światło vray było przeźroczyste bezwzględu na odbicia ? Jak włączam w świetle skylight portal to odbicie się pojawia ale jest wtedy ciemno. Czy to ustawienia światła, renderingu czy materiału mają na to wpływ?? Jeśli tak to jakie ustawienia?

 

MAX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wiele się nie zastanawiając zrobiłbym odbicia w PS, albo w oddzielnym passie z lustrem i fotografią i zmonotował w PS, albo założył lustru environmental map zamiast raytracowych odbić... ale nie wiem, jak to działa w V-Ray.

 

Mógłbyś natomiast napisać, jak się robi takie ładne diagramiki ;), czasami przydałby mi się taki i nie wiem, jak go zrobić. To znaczy wiem, że mógbym go zrobić w PS, ale szukam jakiegoś małego i zgrabnego programu wektorowego, którym dałoby się to robić nie odręcznie... dzięki!

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło odznaczyć affect specullar. Ehhhhh ...

A ten ładny diagramik to z archicada, ło wrzucone w PS i tyle :)

Tylko trzeba renderować dwa razy. Z wyłączonym specullarem nie ma odpowiednich odbić w materiałach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności