Skocz do zawartości

[After Effects] Przypisywanie masek do efektów


leroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

problem pewnie prosty, tak bardzo, ze az ciezko znalesc dla mnie odpowiedz w googlach?

 

Mam warstwę, film na którym jest masa efektów. i teraz nałozyłem keying na niebo, jednak kluczowanie obejmuje cały obraz. czy jest mozliwosc zeby np za pomocą pen toola zaznaczyc ze kluczowanie ma byc tylko na obszarze nieba? czy moge taką maskę przypisać tylko dla kluczowania? jak?

 

pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dawno nie pracowałem w AFX i nie mam go przy sobie, ale tak na szybko:

zduplikuj warstwę z video,

zaaplikuj maskę na cały obrazek w warstwie górnej

i dopiero do tego dodaj klucz

Masz dwie warstwy, jedną tylko z niebem i kluczem na niebie. Drugą całą. Teraz to składasz zależnie od tego, czego Ci potrzeba.

 

Dodam, że tak się nie powinno robić. To znaczy ograniczenie przestrzeni działania efektów i optymalizacja kompozycji to ważna kwestia. W Shaku, Fusion czy Nuke'u to normalna procedura. AFX zawsze był z tym na bakier.

... co nie znaczy, że nie da się zaaplikować maski dla efektu w ogólności. Po prostu nie pamiętam. Zatrzymałem się na AFX 4.1. Sorry ;)

 

pozdr.,

skk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly pomysl, na pewno masz ode mnie po reputacji, sposób jaki przedstawiles się sprawdza.

 

ale jak ktos jeszcze ma prostsze sposoby do ograniczania przestszeni działania efektu to nie krępujcie sie pisac:D byłbym wdzieczny, bo przy wiekszej ilosci efektow ten sposob moze byc troche meczacy... pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności