Skocz do zawartości

Problem......


rafallos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem z przednim reflektorem w mojej audi tt.

zobaczcie:

80383090xw3.th.png

 

43456671cw6.th.png

 

Jak to zlikwidowac i zrobic w miare gladkie przejscie?

 

to fotki jak robie cut:

 

94456503ci1.th.png

 

85766581xd6.th.png

 

 

ttnieskonczona1dn6.th.jpg

 

co wy na to?

Co to jest to cos na tle? Auto jest w miare git, ale na tle porobilo sie cos w rodzaju czegos co nie wiem jak to nazwac :) chodzi mi o ta pikseloze co jest na tle ;D

Renderowalem to w v-rayu chyba 1.5 jakies 1.30h ale efekt nie jest najlepszy nie?

 

i ostatnie pytanie- jak zrobi zeby ten samochod zajmowal mniej ramu na grafice? Mam 128 a on zajmuje 118 i stasznie mi muli nawet jak ukryje wszystkie czesci jego. Z gory dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

-pixeloza to kwestia zwiększenia parametru "sample"

-aby zajmowal mniej miejsca na grafice podczas pracy - trzeba wejśc w customize-preferences-viewports-configure driver-configure openGl

daj na minimum 128 i 64. Zaznacz oba parametry match bitmap; texel na nearest i mipmap na none.

Lub wybierz sterownik Software z-buffer:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tych materiałów:

http://www.vray.info/topics/t0064.asp

http://www.spot3d.com/vray/help/150SP1/examples_image_sampler.htm

fixed wolniej renderuje normalne obrazki, a Adaptive obrazy z rozmytymi objektami

Jednak szybkość jest zależna gł. od pozostałych parametrów.

Większość konfiguracji można znaleźć w necie.

Generalnie im mniejszy parametr tym słabszy ale i szybszy efekt. Więc do próbnych renderów ustawiaj małe wartości, a kiedy wsio bedzie gotowe podwyż je...ale też bez przesady. za duza wartość zajmie dużo czasu, a nie zauważysz efektu ;)

Co do samochodu spróbuj usunąć te małe edgesy z przodu (pierwsze foto) i zostaw tylko ten jede rządek. Lub spóbuj połaczyć te duże edge w jednym punkcie w miejscu tych małych. Powstaną w ten sposob tójkąty ale może się uda. chodź tak na sucho to ciężko mi powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności