Skocz do zawartości

Scenka "Zwichrowana" w Maxwellu :(


Jacek07

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego, ale ostatnio mam problem z Maxwellem.

W Maxie 9 scenka wygląda tak:

 

attachment.php?attachmentid=54819&stc=1&d=1209055919

 

Natomiast po exporcie do MXS i otwarciu w Maxwellstudio, już tak: (Maxwell 1.6, najnowszy plug-in)

 

attachment.php?attachmentid=54820&stc=1&d=1209055932

(Na renderingu w maxwellrenderze wygląda tak samo)

 

 

Nie wiem, co źle robie. I nie wiem, dlaczego taki problem powstał kiedy się przeniosłem na maxwellka 1.6 :(

 

Jeszcze dziwniejsze jest to, że kiedy w maxie ścieżki są dobrze ustawione i klikam tak po prostu "render", odpala się maxwellrender i renderuje dobrze !!!!

 

Czy ktoś potrafi powiedziec, czemu Maxwell tak się zachowuję ??

 

 

dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to prawdopodobnie wina INSTANCES. widocznie te elementy, które są instancjami dostają z automatu takie same przekształcenie.

 

1. upewnij się, że masz ostatni plugin 1.6.10 bo o ile pamiętam to tego buga już naprawiali.

 

2. przed exportem do maxwella, pozamieniaj instancje na unikalne obiekty MAKE UNIQE

 

3. renderuj z maxa jeżeli działa. exportowanie z maxa do maxwella obciążone jest sporym ryzykiem, bo np. zdaża mu się zmienić parametry materiałów (miałem przpadek że zmieniał mi jednostki przezierności szkła).

Poza tym jak coś zmienisz w maxwell studio to już z tym nie wrócisz do maxa przy zmianie bryły musisz jeszcze raz wszystko zmieniać.

 

4.jak już masz się męczyć z fry renderem to lepiej od razu wrócić do sprawdzonego vraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też działam na 1.6 i tak szczerze to nigdy nie eksportuje do maxwell studjo, miałem akcje że znikały mi obiekty przy renderowaniu z plików mxs :/ a po za tym nie mam czasu i chęci uczyć się jeszcze maxwell studjo skoro wszystko pod maxwella zrobie w maxie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności