Skocz do zawartości

Start komputera ==> PPOMOCY!!! - ciąg dalszy


leszczu2010

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja teraz mam problem bo niemam ani stacju dyskietek ani cd-roma a potrzebuje zainstalować wina na dysku jedyną możliwością jest podłączenie go do drugiego kompa i przegranie danych z dysku, czy ma ktoś jakiś pomysł albo jakeś pliki które wystartują kompa przy uruchamianiu pod dosa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przegrywanie systemu opcja Kopiuj lub podobnymi technikami (drag\'n\'drop !!!) to juz skrajna desperacja, z ktorej i tak nic nie wyjdzie.

Jesli nie mozesz zrobic najprosciej - czyli tak, jak napisal Master. Mozesz sprobowac troche bardziej desperacko:

UWAGA: Da sie to zrobic tylko z Win 98 !

1. zamontuj swoj dysk w tamtym innym komputerze

2. sformatuj i zainstaluj na nim windows OD POCZATKU.

3. KONIECZNIE skopiuj na ten dysk cala plyte instalacyjna windowsa !!!

4. (teraz zgroza) podlacz dysk do swojego kompa i uruchom.

5. Modl sie!

5a. podczas uruchamiania i rozpoznawania sprzetu system bedzie prosil o dostep do plikow insytalacyjnych - wskazesz je na dysku (w folderach skopiowanej instalki windowsa).

6. Po jakichs ~trzech restartach Twoj win98 powinien sie \"zaaklimatyzowac\" do nowego kompa!

 

Robilem juz takie rzeczy i raczej sie to udaje, pod warunkiem ze Twoj komp jest sprawny (płyta, porty czy RAM).

 

Enjoy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też takie coś juz kiedys robiłem ale teraz mam zupełnie inną sytuację problem w tym że niemam z czego bootować kompa. niemam stacji dyskietek ani w jednym ani w drugim kompe, mam ale sie zepsuła:) a cd-rom to mam tyle że kiepsko czyta. Potrzebuje czegoś takiego co pozwoli wystartować mi kompa w dosie, zamierzam zainstalować win 95, a on nie jest bootowalny. Więc potrzebne są pliki bootowalne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu brak mi słów...

 

A zeby zainstalowac w95 musisz posiadac dyskietke startowa spod win95 (nie win98!) albo starego DOSa na dysku.

Na prawde nie wiem jak ci jeszcze moge pomoc - wez te dwa kompy wywal na smietnik, albo poskladaj z nich jeden dobry, albo kup sobie jeden NOWY porzadny sprzet.

 

P.S.

koszt zakupu stacji dyskow to ~25zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności