Skocz do zawartości

Tempo animacji


adam_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zrobiłem w 3ds animację, której tempo jest za szybkie. Żeby ją zwolnić w maxie musiałbym dodać klatek co wydłuży rendering. W Adobe Premiere ja zwolnie chociażby o 10% to widać przeskoki pomiędzy klatkami. Jest jakiś program, którym mógłbym płynnie zwalniać animację??? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się że tak się nie da. Ludzkie oko, a raczej mózg jak wiadomo uznaje ruch za plynny gdy wyswietlane jest minimum 25 klatek na sekunde. Jeśli w AP sztucznie próbujesz uzyskać spowolnienie filmu który ma 25 klatek, to tak naprawdę twoje framerate spada po takiej operacji. W przypadku klipu 30 kl/s mozna jeszcze teoretycznie spróbowac spowalnić o 20%, czyli do 24 fps. Więc stosowanie spowalaniania w AP ma sens gdy edytuje się wideo z wysokim framerate.

Możesz też po spowolnieniu nałożyć lekki motion blur (mysle ze jest cos takiego w AP, w koncu to profesjonalny program) co wygladzi przejscia pomiedzy klatkami, ale to juz nie bedzie to samo.

 

Także moim zdaniem, w twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie ponowny rendering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności