Skocz do zawartości

Problem: flash - warstwy


fred_000

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

robie sobie taka prosta mapke we flashu. Calosc jest podzielona na wojewodztwa, jak najezdzam na ktores, zmienia kolor i pojawia sie opis. Problem w tym, ze kazde wojewodztwo to osobna wartswa, a napis wyjezdza poza obaszar wojewodztwa w zwiazku z tym, jesli dana warstwa lezy ponizej innej napis zostaje przykryty przez to wojewodztwo, ktore lezy na wyzszej warstwie.

 

o matko, mam nadzieje, ze ktos to skuma.

 

jak taki problem rozwiazac, czy mozna zrobic tak aby zadne wojewodztwo (warstwa) nie przykrywala napisu poprzedniego?

 

mapka wyglada tak: napis "mazowieckie" zostaje przykryty przez warstwe "kujawsko-pomorskie"

www.tuhka.pl

Edytowane przez fred_000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość User190

Link się nie ładuje. Nie wystarczy napisu umieścić na warstwie nad wszystkimi województwami? (wnioskuję z opisu, że to najprostszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti, sprobuj jeszcze, bo u mnie na 2 kompach sie normalnie laduje.

 

Faktycznie i potem odwolywac sie z kazdego movie clipu do klatki z konkretnym opisem poprzez as.

 

Dzieki, glupie pytanie ale jakos no nie pomyslalem o tym.

Zobacze, czy mi wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie klatki z poszczególnym opisem. Bleee.. stwórz sobie klasę do napisów i przy mouseover twórz napis w odpowiednim mscu. nie będziesz wtedy przechowywał niepotrzebnych danych w pamięci i znikną też kłopoty z przysłanianiem. Ale jeśli musisz na warstwach i wcześniej predefiniować to ułóż wszystkie napisy w warstwie wyżej w każdej klatce inny napis w innym mscu i przesuwaj tylko klip w odpowiednie msce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności