Skocz do zawartości

Problem z komputerem....


leszczu2010

Rekomendowane odpowiedzi

Yo mam problem z komputerem po paru minutach zawiesza się, jagby przestaje dawać znaku życia, cd-rom nie odpowiada, modem ma wyłączone światełka, klawiatura też nic, kursor stoi w miejscu, dzieje się tak po paru minutach od włączenia kompa. Myślałem że to wina karty graficznej, zobaczyłem że wiatraczek jest spalona, wymieniłem karte (gforce 2 MX400) na wiele starsza karte PCI, ale błąd nadal się powtarza co może być przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

az sie chce zakrzyknac - ten czlowiek znowu ma problem z komputerem!!! :)

 

Mnie od razu nasuwaja sie dwie glowne przyczyny:

Na 99% moze to byc przegrzanie procesora - sprawdz czy wiatrak jest dobrze przymocowany, sprawdz temperature procesora jesli jest to mozliwe tzn jesli w ogole windows zdazy sie zaladowac. Nie napisales jaki to procesor, czy jest nowy itp.

Na drugie 99% moze to byc niewyrabiajacy zasilacz - tu bym uwazal, bo moze sie to skonczyc spaleniem absolutnie wsystkich podzespolow komputera lacznie z myszka i klawiatura (widzialem takie rzeczy).

 

Hmm wiecej nie przychodzi mi na mysl, moze RAM? - ten to zawsze jest podejzany!

Naprawde trudno mi cokolwiek wiecej poradzic, w takich przypadkach najlepiej jest kolejno wyciagac lub zamieniac podzespoly na inne aby znalesc winnego.

Tyle ode mnie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat schodzi na psy wszystko się pierdoli! (a zwłaszcza mój komp)

Powiem tak: Z procesorem jest raczej wszystko ok, wiatraczek się kręci, zmieniłem karte graficzną z GF 2MX 400 na Starą PCI i jak dotąd wszystko chodz, wiatraczek w GF był przetarty i się nie obracał, więc to napewno jego wina!! a z zasilaczem też nie powinno być problema był wymieniany miesiąc temu na nowszy.

Jeszcze jedno może mi ktos powiedzieć gdzie moge kupić taki wiatraczek do Gforca??? (tylko niech nikt nie wspomina o giełdzie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ci MareG, to faktycznie była wina procka, miał za wysoką temperaturę, nie brałem go pod uwage bo wiatraczek dobrze chodził, ale jak kupiłam już wiatrak do karty graficznej i nadal się zawieszał mi komp, to postanowiłem zajżeć do procka, było tam chyba z tona kurzu, kurz blokował droge wentylacji i temperatura osiągała 60*C i komp się \"wyłanczał\" a teraz temperatura jest na 34*C i narazie wszystko jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności