Skocz do zawartości

Textura rośliny w photoshopie - problem z tutorialem


Ramsez

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tutorialem dotyczącym tworzenia textury roslinki w photoshopie a konkretnie z tym fragmentem:

 

3: Now create a new layer and choose black as your color. Paint some detail on your texture, and change the brush size now and then to make different elements. Duplicate your layer and hit CTRL-i to make it negative so that the black becomes white. Now move this white layer beneath your black one and move it 1 pixel to the right and 1 pixel to the bottom. Join these 2 layers together and then set the blend mode to overlay and play with the opacity until you get something that looks reasonable.

 

Dochodzę do momętu CTRL -i i przeciagam ten layer pod poprzedni ale nie wiem o co chodzi mu z tym odsuniecem o dane piksele ( jak to zrobic?). Następnie nie wiem czy przez join layers mam rozumieć CTRL+E? - to mi sacli całkiem layery a on tam pisze dalej o zmienieniu blenada na overlay i bawieniu sie opacity.

 

Jeszcze ten fragment:

I worked on layers so that I could always select the shape of my leave, and by doing that, I created the alpha. Just select the shape of it and color it all white.Now select inverse and color that totally black. That is your alpha map :).

 

Chodzi o shape jako cały kwadrat czy tylko obramówkę. Mam to zrobić tak że dodaje nowy channel ->alpha i tam maluję czy jak? Skąd mu sie wziął taki stożek jak nalożyl texturę na plane?

 

Proszę bardzo o pomoc w zrozumieniu tego tutka - link: http://www.3dtotal.com/team/Tutorials_3/Creating_low_poly_foliage/low_poly_foliage_02.asp

Edytowane przez Ramsez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Do przesuwania obrazu uzyj move tool. Po prostu wybierz narzedzie i kursorem przesuwasz o dana liczbe pikseli. Co do join to masz racje. To bez sensu. Dlatego mysle ze nie chodzi tu o scalenie warstw a zlinkowanie. Wtedy przesuwajac jeden layer przesuwaja sie tez inne. Ten shape uzyskujesz albo za pomoca color range albo color wand. Dodajesz kanal alpha, kolorujesz go na czarno, nastepnie wybierasz layer, magic wandem uzyskujesz shape, przelaczasz sie spowrotem na alpha i wypelniasz selekcje kolorem bialym. Przy czym nie wiem po co alpha jest potrzebna w tym wypadku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności