Skocz do zawartości

połączenie textury i problem


ciacho191

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pewnie ktos poleci program ktory robi to automatycznie ale ja opisze jak zrobic to recznie. Uruchom jakis program do 2d. Zaznacz obszar textury, ktory bedziesz powielal. Powieksz obszar roboczy obrazka 4 razy i skopiuj zaznaczony obrazek przesuwajac go w prawo i odbij w poziomie. To co powstalo zlacz, skopiuj, przenies do gory w wolne miejsce i odbij w pionie. Textura bedzie sie powtarzac ale nie bedzie widac laczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tekstur mozna przerobic na seamless. W kazdym razie mirroring to nie jest najlepsza metoda. w PS uzyj najpierw filtra offset z opcja wrap around i z przesunieciem rownym polowie szerokosci i wysokosci. W tym momencie krawedzie beda 'seamless' ale srodek nie. Clone Tool latwo to skoryguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hellpopson

siemandero pytanie mam takie otóż znajomy mi zrobił w autocadzie domek i chce żebym mu go "pokolorował" więc sie za to wziąłem, zimportowałem go w formacie dwg, wszystko wyglądało w porzadku ale jak narzuciłem teksture na jeden mesh, tekstura nałożyła się jakby

ta płaszczyzna była pocięta na kawałki rozumiecie o co chodzi ?

probowałem to zmeinić z UVW map też ale sie nie udało

poradzcie jak wiecie, i sie nie śmiejcie prosze :) czy to format jest zły czy z autocada przeżucać na maxa jest szalonym pomyslem czy może czegos jeszcze nie spróbowałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności