Skocz do zawartości

PROBLEM:Jak podlinkować dummy do kości???


Orzech102938

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, gdyż nie wiem w jaki sposób połączyć dummy do pojedynczej kości szkieletu. Jest to model pewnego zwierzęcia z gry, który to model chciałbym przerobić. Są tam takie dummy, które odpowiadają za to gdzie np. będzie umieszczona broń w grze po wijęciu jej(bedzie trzymana w ręce). Próbuje od dłuższego czasu zrobić to tak jak twórcy tej gry lecz nie mogę do tego dojść. Jest to tak zronione, że jak na ten model jest nałożony modyfikator Physique, to pomiędzy kościami a dummami pojawiają się linie np.

hfsfshgdcf2.th.jpg

 

A ja jak linkowałem nowe dummy do tego szkieletu poprzez np. Link Constraint, albo LookAt Constraint, lub Orientation Constraint i nakładałem na model od nowa modyfikator Physique to pomiędzy moimi nowymi dummami, a kaściami do których je podlinkowałem nie pojawiły się te linie. Może robię coś źle albo jeszcze coś trzeba zrobić aby to chodziło. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

 

 

Dołączam jeszcze ten model o którym mówiłem, może będzie pomocny do rozwiązania mojego problemu http://www.sendspace.com/file/dltzsq

Edytowane przez Orzech102938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tylko po części rozumiem co chcesz zrobić.No prosta sprawa klikasz na dummy wybierasz Align,a potem klikasz na kość i centrujesz Pozycje i orjentacje.Potem klikasz na kość i linkujesz do dummy.Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem a jeśli chcesz połączyć np.Ik solver z dummy to obczaj sobie ten legalny videotutorial wejdź na

Biped2bones:

http://www.daniel3d.com/pepe-school-land/videotutorials.html

Może to Ci pomoże pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności