Skocz do zawartości

NURBS ??


Kajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może to troche głupie pytanie ale czy ktoś moze mi wyjaśnić ale tak dokładniej co to własciwie jest to NURBS, jakie efekty możemy tym osiągnąc co najlepiej tym modelować itd. :) Oczywiscie narazie nie zamierzam pracowac na NURBS (zreszta nawet gdybym chciał to bym nie mógł bo po chwili pracy z NURBS wyskakuje: Aplication Error i Max sie wyłancza, no ale mniejsza z tym ), ale pytam tak z ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co sie orientuje to NURBS\'y sa alternatywnym rozwiazaniem dla poprzednich technik Edit Mesh itp. Dzieki prostym zabiegom mozna uzyskac bardziej zaokraglone ksztalty (organiczne), mozna w prostych kilku krokach uzyskac zdeformowana, z okraglymi ksztaltami powierzchnie, ktora \"sterowana\" moze byc za pomoca kilku splajnow (typu NURBS) kontrolnych. Tez niewiele wiem o tym, ale tyle co przeczytalem moge Ci przekazac. Oczywiscie sa wady! Nie mozna dla przykladu wyciagac powierzchni elementarnej jak w przypadku Edit Mesh za pomoca narzedzia EXTRUDE.

 

Mam nadzieje, ze pomoglem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, troche mnie Oświeciłeś :) No ale jeżeli ktoś może mi powiedzieć troche wiecej to byłoby fajnie.

 

Dzięki Bzyku, przejrze te tutoriale :) Tak prawde mówiąc widziałem ten temat ale nie chciało mi sie go czytać :P:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i ja sie czegos dowiedzialem :). Przy okazji chciałbym zapytać Ciebie ALEKSANDER o co chodzi z NURBS\'ami w MAX\'ie. czytam tu i tam, ze modelowanie w MAX\'ie ta metoda jest \"pomyłką\".

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności