Skocz do zawartości

exterior: hotel nad Wisłą


Krs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wątek przeniesiony z działu 3d.Moj projekt dyplomowy: rewitalizacja portu+hotel nad Wisłą.

ujecie dzienne: http://img126.imageshack.us/my.php?image=httpimg227imageshackusmhk7.jpg

ujecie nocne: http://img233.imageshack.us/my.php?image=nocar5.jpg

lokalizacja: http://img147.imageshack.us/my.php?image=urbpl9.jpg

Edytowane przez Krs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

^^ przyjemny projekcik i fajny temat :) sam jestem na etapie wybierania czegoś fajnego na dyplom ;)

umieścisz jakiś rzut? co do renderów to wypas, tylko na nocnej nie za duża ogniskowa? woda z szopy czy renderowana?

pozdrawiam :)

 

edit: ok, woda renderowa ( doczytałem w finished3d), podzielisz się mapą do displ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewalem sie takiego zainteresowania:)

kondzior: displace wody wygenerowany z maxa z mapa waves bodajze z odpowiednia ziarnistoscia

MaGuu: na twoja prosbe rzuciki

http://img520.imageshack.us/my.php?image=rzutyyn4.jpg

 

a co do idei to pokrotce jest to bud uz publ pelniacy funkcje przystani ,hotelu z przestrzenia konferencyjna i wystawowa+zaplecze zeglaskie(cumy, pomost,punkt tankowania).wkopany jest czesciowo w wal.prowadza do niego 2 mosty, jeden dla pieszych drugi dla samochodow.parking rowniez jest czesciowo wkopany w cypel.

skora zewnetrzna to dwuwarstwowe szklo kanalowe.idea jest taka by w nocy rozswietlajac otoczenie budynek eksponowal uklad konstrukcyjny a w dzien pozostawal czysta bryla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :)

Mam nadzieję na twórczą współpracę.

 

idea jest taka by w nocy rozswietlajac otoczenie budynek eksponowal uklad konstrukcyjny a w dzien pozostawal czysta bryla...

 

Idea... to brzmi pięknie,ale...

Nie sądzę żeby goście hotelowi byli szczęśliwi z nocnej iluminacji zza okna.

Ja wolę spać w mroku, niż mieć wrażenie, że porywa mnie ufo...

Zatem bez ideii projekt wydawał mi się lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdrowy_rozsądek

Odnośnie planu zagospodarowania.

Obszar na wschód od hotelu jest całkowicie zlekceważony, a tym czasem to spory fragment terenu opracowania. Pozostawianie takiego terenu w formie samego lasku bez jakiejkolwiek porzadkujacej go infrastruktury jest absurdem. Można przecież zrobić tam tak wiele rzeczy - kawiarnię, zaplecza dla koła wędkarskiego, albo choćby park rzeczny z alejkami i możliwoscią stworzenia tymczasowych ekspozycji.

 

Dodatkowo zastnawialeś się nad kryminogennymi właściwosciami tak pozostawionego zadrzewionego obszaru, w mieście, przy rzece?

 

Proponuję też przemyśleć sposób ułożenia projektowanych budynków na północny-wschód od hotelu. Być może zauwazyłeś w jaki sposb ułożone są te istniejące w stosunku do stron świata? Dokonałeś jakiejś analizy terenu? Co tłumaczy taki układ?

 

Proszę o więcej zdrowego rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zastnawialeś się nad kryminogennymi właściwosciami tak pozostawionego zadrzewionego obszaru, w mieście, przy rzece?

 

To nie lasek jest kryminogenny, tylko ludzie :P Podejście typu : wycinamy zieleń bo siedza tam dresiarze jest błędne... właściwe jest takie: co zrobic żeby zminimalizowac ilośc dresiarzy, lub też - żeby tam nie siedzieli ...

Spotkałem się juz kiedyś z taką panią architekt krajobrazu, która powiedziała, że nie możemy sadzic zieleni i jej zachowywac, bo jest kryminogenna - śmiech na sali :p Tymczasem w krajach wysoko rozwiniętych walczy się o to by zachowac jak najwiecej natury w miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że w najbliższym otoczeniu samego budynku powinna się pojawić jakaś funkcja...coś bardziej zorganizowanego niż tylko alejki w lesie. Sama forma jest bardzo przyjemna...denerwuje mnie tylko jedna rzecz...tak rozgraniczona scianka attykowa...chyba jest przez to odcięcie nad kondygnacja za bardzo podkreślona...ale może troche marudze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsadku, nie wiem czy ogarnales caly teren ale na poludniu gdzie zagospodarowuje tereny po zakladzie godpodarki wodnej jest odpowiednio duzo miejsca na kawiarnie.Jest i scena na wodzie.Tam glownie chce skupic rekreacje.Poza tym tworza mi sie 2 biueguny parkowe na polnocy i poludniu.Ten na polnocy mial byc strefa izolacyjna dla mieszkaniowki i jako rzecze Currara fakt ze chce zachowac obszar zielony nie znaczy ze robie z niego spacerniak dla drechow.Poza tym to nie jest jakas puszcza tylko zagospodarowana roslinnosc.Wlasnie zielen ma byc tam najwieksza atrakcja bo inne mozna znalezc dalej, przy hotelu i w dalszej czesci calego zagospodarowania nabrzeza ktorego juz nie objalem swoim projektem.Absurd to za mocno powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności