Skocz do zawartości

3d Max 9 gubi ścieżki tekstur


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Już na początku napiszę że próbowałem szukać i nic nie znalazłem. Może źle nazywałem mój problem.

 

Mam ogunie powtarzający się tysiące razy schemat że gdy otwieram projekt to od razu wyskakuje monit że max zgubił ścieżki do tekstur. Najczęściej są to ścieżki do tekstur z bibliotek materiałów z netu ale często zdarza się że są to moje tekstury przygotowane i znajdujące się w katalogu projektu.

 

Chocbym nie wiem ile razy używał opcji Configure User Paths... to i tak po pownownym otwarciu projektu ścieżki są zgubione.

Użwyam Asset traking i Bitmap,Photometric Path do naprawiania ścieżek. Problem mimo to powtarza się często. Prawie za każdym razem brakuje jakiejś ścieżki.

 

Zauważyłem że często problemem jest ustalanie Project Folder żeby był dobrze ustawiony na aktualnly projekt. Pomaga w przypadku plików tam znajdujących się.

Mimo wszystko do bibliotek materiałów ściągniętych z Internetu chronicznie brak ścieżek a ja setki razy od nowa musze je wskazyać.

 

To mnie doprowadza do szału!!!!!

Może ktoś ma sposoby aby raz na zawsze Max nie gubił tych ścieżek!

 

Za każdą podpowiedz serdecznie dzięki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czasem mi też gubi, nie wiem dlaczego. Moze polskie albo jakies inne dziwne znaki?

Znalazłem wyjście - robie archive i wtedy wszystkie tekstury są w kupie. Wskazuje wtedy tylko raz i nie musze tak grzebac po dyskach.

Traci sie pare mega, ale pomaga to, zwlaszcza, jak sie dyskami miesza czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ja osobiście wszystkie projekty trzymam w zupełnie innym katalogu niż project folder, a sam project folder mam wywalony na osobny dysk z jakimiś śmieciami. Ale jeśli same projekty mam w innym folderze ( u mnie osobiście wszystko związane z 3d trzymam na dysku D: ) to nigdy max sam nic mi nie zgubił. Poza tym trzymanie projektów w jednym katalogu pozwala utrzymać porządek w plikach i projektach.

 

Salve!

Mort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności