Skocz do zawartości

Zmiany w ustawieniach Viewport


Gość dondahaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dondahaka

Witam. Mam dziwny problem z 3ds maxem.

 

utworzyłem rzuty blueprintów, jednak są one marnej jakości. Znalazłem wiele wątków gdzie jest opisane jak zwiększyć jakość wyświetlanej w viewportach. (poprzez zmiany w customize>Prefences... itd) Jednak gdy zmienie te wartości, jakość blueprintów nie zwiększa się, jedynie usuwa efekt rozmycia. Po uruchomieniu programu jeszcze raz, wartości zmienione przechodzą na standardowe. W sumie każda zmiana w zakładce "viewports" kończy się niepowodzeniem. Ale...

 

Wpadłem na pomysł ustawienia directa 10. Po ustawieniu tego blueprinty są wysokiej jakości. Gdy jednak chcę jeszcze bardziej zwiększyć w viewporcie, dzieje się tak samo jak na direct-cie 9. ustawienia przechodzą do standardu. (na directcie 10 standardem jest 1024).

 

Lecz taka jakość już by starczyła. Z tym że jak ustawie direct 10 to w oknie "Perspective" nie widać Vertexów o.0 . Do tego ustawia się opcja w viewports "Display all Triangle Edges" czego nie mogę wyłączyć, bo nie chce się zmienić...

 

Przerasta mnie to. Myślałem że to może nie tak coś z programem, jednak po wymianie windowsa i innej wersji programu, dzieje się tak samo...

 

mam podejrzenia że to może być wina sterowników karty graficznej, lecz to by było trochę głupie. Moja karta to Asus Geforce 260gtx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość dondahaka

Akurat użyłem tych co się pojawiły na przykładzie ze zmianą ustawień viewportu gdzieś na forum. (te z fordem mustangiem 67'). Cały obraz ze wszystkimi rzutami ma 1000x501 pixeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności