Skocz do zawartości

Problem: Strona flash


wogrodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję Waszej pomocy. Od niedawna pracują nad stroną we flashu. Mam już ogólny zarys aczkolwiek mam problem z ładowaniem strony.

 

Pod tekstem dodałem link do strony.

 

Proszę powiedzcie co zrobić aby strona była odtwarzana dopiero po całkowitym załadowaniu plików.

 

Powiem krótko o jej budowie ponieważ to pewnie też w jakiejś części decyduje o sposobie jej wczytywania. Strona składa się z pliku głównego (ramki) oraz podstron i przycisków menu wczytywanych do ramki (za pomocą funkcji loadMovie). Na samym początku (po uruchomieniu strony będzie się wczytywał inny plik (jako intro) na razie jest on zastąpiony krótką animacją. Podzieliłem plik w ten sposób ponieważ to podobno przyspiesza ładowanie plików oraz aby mieć później możliwość edytowania strony w dość prosty sposób.

 

 

PS. proszę dać przeglądarce na samym początku chwilę na załadowanie strony (powinno być czarne tło i prostokąt na środku)

 

PS1. proszę nie oceniać wyglądu (na tym polu jeszcze działam).

 

Czekam na pomoc.

 

http://janus-drzwi.pl/serwer/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tworzysz warstwę która na czas wczytywania zakrywa zawartość strony, następnie piszesz skrypt, który sprawi że zawartość odkryje się po wczytywaniu wszystkiego co potrzebne.

rozciągasz stronę na 2 klatki (skrót F5), a nad pierwszą klatką na nowej warstwie tworzysz coś, co ją zakryje. Wtedy będą 2 klatki ze stroną - jedna zakryta, druga nie.

Używasz onLoadComplete, getBytes itd. i warunek "if" wszystko się wczytało to przejdź do klatki 2 (która już nie jest zakryta).

Mam nadzieję, że pomogłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Musisz sobie zrobic preloader, ktory bedzi pokazywal status zaladowania strony a jak juz wszystoko bedzie gotowe wyswietli calosc.Ponizej masz link do tutka jak zrobic sobie taki preloader, ale spokojnie mi sie wydaje,ze jak sobe wygooglujesz to znajdziesz cos w wersji polskiej jesli angielska Ci nie odpowiada.

 

http://www.kirupa.com/developer/flashcs3/preloader_as3_pg1.htm

 

http://www.kirupa.com/developer/mx/percentagepreloader.htm

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Jakiej wersji flasha uzywasz? Flash 8, czy CS3? W CS 3 tworzenie preloadera jest bardzo proste, bo mozesz uzyc gotowych komponentow. Po wiecej infomacji odsylam Ciebie do helpa flashowego. Jesli nadal masz pytania to pisz smialo. Na pewno znajdziemy rozwiazanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Dzięki za pomoc:) okroiłem stronę o to co zbędne gdyż innego wyjścia nie udało mi się wymyślić. Preolader- jasna sprawa aczkolwiek jak już wspomniałem strona składa się z pliku głównego (ramki) oraz elementów wczytywanych z zewnętrznych plików przez co preolader jako ładowanie całości "rozumie" ładowanie ramki;/ tutaj jest problem... ale jakoś sobie radzę więc temat uważam za zamknięty aczkolwiek jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły to proszę pisać:)

 

używam MX 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, o ile sie nie myle to mozesz zrobic 2 sceny w jednym pliku - jesli chodzi o flasha MX i w pierwszej scenie robisz preloader a pozniej automatem przechodzisz do drugiej sceny jak juz wcztasz wszystkie elementy z drugiej sceny.

 

Jesli mialbys flasha 8 lub CS3 tam masz cos takiego jak obiekt Loader (flash 8) lub UILoader (flash CS3) i mozesz nim smialo ladowac zewnetrzne pliki swf, a do loadera zrobic preloader by wskazywal postep przy ladowaniu pliku. Nie mam pojecie czy w MX-ie nie ma czegos takiego jak loader - nigdy nie pracowalem na tej wersji, ale warto to sprawdzic i ulatwic sobie sprawe. A osobiscie bym sie przesiadl na cos nowszego najlepoiej z AS 3.0 bo wszystko w nim jest latwiej i lepiej rozwiazane niz we wczesniejszych wersjach flasha.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności