Skocz do zawartości

Irytujący błąd


MistrzYoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem, mianowicie chciałem wyedytować i zanimować ludzika lego którego zrobiłem w MlCadzie a potem wyeksportowałem do formatu 3ds w programie LeoCad.

 

Natomiast jak edytuję go w jakimkolwiek programie do grafiki 3d np. modo, pojawia się taki błąd

 

http://img529.imageshack.us/my.php?image=bladax8.jpg

 

Widać ubytki materiału w pewnych miejscach, więc jest kaszana przy renderingu.

 

Czy może to być błąd karty graficznej, czy programu MlCad. Prosiłbym o pomoc, bo nie chce mi się robić ludzika w programie 3d jak mam do tego odpowiedni program-MlCad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

część dziur to odwrócone normalne, nie wiem jak to jest w modo, ale powinien miec gdzies opcje naprawiania normalnych dla ścianek. część dziur wynika z niedoskonałości eksportera. A kaszanka na twarzy to wynik tego, że program eksportuje oczki i włosy jako siatka wycieta w głowie, więc lepiej zrobić główkę bez oczu ust i wlosów, a potem je dodac jako teksture. Twoj obiekt zdaje sie tez być dwoma ludkami bo ma bardzo duzo nakladających się wierzcholkow, co tez nie jest fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz niemały problem z animacja rąk tego ludzika. Zrobiłem kości, ręce nadałem modifer skin, mimo to jednak struktura tej ręki jest zbyt skomplikowana i nie wiem jak ją zanimować by wyginała się naturalnie. Próbowałem również połączenie tego ludzika z Bipedem ale nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności