Skocz do zawartości

Photoshop i copy&paste


_Mich@l_

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dość irytujący. Obojętnie czy bym korzystał z CS2, 3 czy 4 ten problem występuje notorycznie. Chcę się nauczyć tego programu, ale na najprostszych rzeczach występują duże problemy przez co szybko się zniechęcam.

Otwieram sobie 2 dokumenty psd. W 1ym 3 warstwy, w drugim 10. Same obrazki rastrowe, po prostu z dysku wimportowane. Chcę z drugiego skopiować sobie jakiś obrazek. Mała ikoneczka tworząca całą warstwę (o przezroczystym tle), Narzędziem Move Tool przy włączonym AutoSelect oraz Show Transform Controls (bo to dla mnie niezbędne) zaznaczam ją i chcę skopiować. W obrębie dokumentu da się to obejść duplikując, ale gdy chcę skopiować z drugiego do pierwszego to nie da się. Po prostu opcje kopiuj wklej są nieaktywne. Wow, dopiero co włączyłem program i nie edytowałem nic, po prostu zaznaczyłem. Jest wszystko potwierdzone, nie ma żadnej in pending edycji. Mogę swobodnie zmieniać narzędzia i rysować po warstwach, zmieniać warstwy, ale opcje kopiuj, wytnij, wklej są nieaktywne.

Tworząc dokument od 0 problem zwykle powstaje już po jakiś 2-3 minutach pracy, gdy bawię się efektami czy skalowaniem czy czymkolwiek. To po prostu znika i nie mogę wygodnie kontynuować pracy.

 

Może robię coś źle? Macie jakieś rady? Problem występuje w CS2, CS3 i CS4 innych nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Owszem w starszych to jest jakieś rozwiązanie, ale CS4 ma wygodny podział na zakładki i bym musiał tak non stop wyłączać zakładkowanie i okienkować?

Najbardziej mnie interesuje jak te opcje uaktywnić z powrotem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Isee

zakładkę można przeciągnąć i utworzy się osobny dokument i na odwrót można w dokument przeciągnąć okienko i utworzy się zakładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Isee

zresztą w preferencjach --> interface --> Open documents as tabs

jest funkcja która wyłącza otwieranie dokumentów w tabach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę te zakładki bo sa wygodne, mi rozchodzi się nie o te zakładki, a o niemożność korzystania z opcji cut, copy, paste. Gdybym chciał przekopiować gotową grafikę do Worda to również jestem pozbawiony tej możliwości ;)

Strasznie mnie to trapi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Isee

a widzisz tam takie małe czarne oczko z lewej strony na tym lejerze co chcesz kopiować czy pusty kwadracik?

a skróty klawiszowe działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mam tak:

http://i44.tinypic.com/fod8oj.jpg

 

chciałbym nadmienić, że przy niezatwierdzonych zmianach ramka wygląda inaczej:

http://i39.tinypic.com/2z4jpfk.jpg

 

Skróty klawiszowe również nie działają

 

A tak wyglądają opcje: http://i43.tinypic.com/iylut2.jpg

Jak widać, jeszcze nic nie robiłem, tylko otworzyłem projekt (obojętnie który otworzę), bo undo jest nieaktywne.

Edytowane przez _Mich@l_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Isee

wyglada na to ze leyer jest pusty w tym miejscu co chcesz kopiowac lub ikonka znajduje sie na inny leyerze , idz w menu ->> layers --> flatten layers i wtedy sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ikonka Moich Dokumentów jest tym zaznaczonym Layerem 13, zaznaczone przez auto select jak i ręcznie w menu layersów dostaje tych transform controls i mogę przesuwać, zmieniać rozmiar, dodawać efekty, wszystko na tej warstwie.

W Layers znalazłem jedynie Flatten Image, chyba że chodzi o jakieś inne:

http://i41.tinypic.com/2cgfwnn.jpg

 

Zależy mi na warstwie, bo ładnie tło zrobiłem przezroczyste i usunęłem ręcznie rowki z całej ikonki, by wyglądała jakoś.

 

Narzędziem zaznaczania przy zaznaczonej warstwie da się skopiować, ale wszystko jakby obrazek był spłaszczony (Copy Merged), reszta pozostaje wciąż nieaktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze załapałem twój problem, ale tu chyba o to chodzi że w photoshopie nie da się kopiować kiedy są włączone transform tools. A jeśli nawet po wyłączeniu nie uda ci się skopiować to klikasz sobie na warstwę prawym, dajesz duplicate layer i wybierasz do jakie dokumentu chcesz kopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Isee

:) hihi

 

ale auto select (move tool) służy do przesuwania i do przerzucania leyerow do nowego dokutemu a nie do kopiowani ctrl+c

 

przerzucanie layerow do innego dokutemu

naciśnij na layer 13 ,włącz auto select itd wybierz ikonkę , poruszaj w prawo w lewo sprawdź czy się rusza jeżeli tak to naciśnij i trzymaj shift i przeciągnij layer do nowego dokutemu

 

kwadracik (skrót m) pod move tool służy do kopiowania ,ctrl+c i v

Edytowane przez Isee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak piszę jakoś niewyraźnie bądź niestylistycznie proszę powiedzcie od razu. Postaram się pisać to w inny sposób. Ja wiem, że mam takie zdolności dlatego to piszę.

 

W Photoshopie ogólnie nie da się wcale kopiować. Opcja ta znika szybko. Na już używanych projektach nie ma jej od otworzenia, a gdy tworzę nowy to po kilku minutach siedzenia opcje się wyłączają :/

 

Ctrl+c i v i x również nie działają. Gdy raz coś skopiuję to pozostaje na stałe w schowku i nie da się tego podmienić Photoshopem :/

 

I tak, już pisałem że mogę poruszać tą ikonką, mogę efekty nadawać jej, domalowywać, robić wszystko co program oferuje, ale tylko w obrębie danego dokumentu. Mogę to przerzucić poprzez okienka do innego dokumentu, ale poza Photoshopa już nie, bo schowek nie działa.

Każde zmiany potwierdzam oczywiście inaczej nie mógłbym nawet ani zmienić warstwy ani narzędzia ;)

Edytowane przez _Mich@l_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś z systemem, skoro ci się coś w schowku syfi i dlatego photoshop nie chce kopiować, mówiąc szczerze jak używam cs3 od kiedy tylko wyszedł i cs2 jeszcze wcześniej to nic takiego mi się nie zdarzyło, może to tylko cs4 coś takiego dolega. Popróbuj jeszcze poszukać w helpie, photoshop ma dość sensownego helpa, więc może coś tam znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to nawet na poprzednim komputerze z XP na CS2 ;) Teraz mam Vistę i na CS3 i 4 to samo się dzieje. I to był główny powód powrotów do Corela X3. I nie powinno być z systemem nic, bo wszędzie indziej schowek działa. Nawet jak coś w Wordzie, czy Paincie skopiuję to ładnie przechodzi i w Photoshopie też się wkleja, ale w Photoshopie nie mogę po prostu po jakimś czasie nic kopiować ani wycinać. Nawet jak wyłączę i włącze program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Moze masz jakies menadzery schowka zainstalowane? Swego czasu mialem Scribbera z Yahoo Widgets zainstalowanego i potrafil on rozne rzeczy ze schowkami roznych programow wyprawiac (mimo iz podobno dziala tylko na tekst). Moze to to, chociaz z tego co pamietam mnie akurat z PS klopotow nie sprawial, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wybierz narzedzie zaznaczenia (m) wcisnij ctrl+a a potem ctrl+c a potem gdzie chcesz wkleic ctrl-v

 

ctrl-d odznacza

 

samo v to narzedzie "move tool"

a ctrl+t do free transform (czyli to samo co wlaczane show transform controlls)

 

 

u mnie to działa i mam nadzieję że pomogłem :D

 

z tego co czytam to chyba po prostu nie wiesz ze kopiowanie dziala tylko pryzy aktywnych narzedziach zaznaczania (poza Move tool bo ono nie zaznacza mimo wybierania warstwy) :D naucz sie ttego ctrl+t na serio wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil.ochel

 

No to jest jakieś rozwiązanie ;) Również mało wygodne, ale przyzwyczaić się da, bo jak na razie najciekawsze. Mam duże przyzwyczajenie do Corela i z tego głównie są moje problemy z poznaniem nowego interfejsu.

Tam wystarczyło zaznaczyć jak obiekt w wordzie i już obiekt można było wygodnie, swobodnie kopiować, przerzucać myk myk w kilka sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności