Skocz do zawartości

Puchar = Jak wymodelować (3ds max)


Gość Aopolods

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aopolods

Witam,

 

poterzebuję waszej pomocy. Muszę wymodelować puchar sportowy , ale nie wiem jak się za to zabrać. Czy ktoś z was mógłby mi pomóc - najlepiej podając jakiś fajny tutorial. . Jestem osobą początkującą i będzę OGROMNIE wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aopolods
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość Aopolods

Ogólnie to nie ma znaczenia jak ma ten puchar wyglądać, byle nasuwał skojarzenia że jest to nic innego tylko puchar.

Do tej pory robiłem go w taki sposób, że rysowałem line, jako podstawę odpowiednio dodawałem modyfikator, na górę umieszczałem ten kielich pucharu (czy jak to nazwać) stworzony także z line i poddanym odpowiednią modyfikacjom. Potem nadawałem odpowiedni kolor, łączyłem elementy z sobą i dodawałem resztę wykończeń. Następnie tworzyłem odpowiednie światło i tworzyłem podłożę na którym miał on stanąć.

 

573_94c3d035.jpg

Chociaż najbardziej chodzi mi o puchar podobny do tego na zdjęciu ale ma się różnić wielkością tej części szklanej i kształtem ma bardziej przypominać kwiat dzwonka. Co do ozdób to podobnie jak ten oprócz nóżki i podstawki: pierwsza powinna składać się z trzech walców (podobna trochę do DNA) które to łączyły by się z tymi trzema obręczami przy samym szklanej części a podstawka miała była by z małych tub z których wychodziła by nóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze możesz "narysować" "splejnami", czy za pomocą plane, obojętnie pożądany kształt, pobawić się pivotem,a potem użyć modyfikatora bend.

i jest już tzw "kielich"

rób tak jak ci najprościej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aopolods

Wiem ale mi chodził bardziej o tutorialka z gotowym pucharem który miałby wszysztko w sobie od podstawowego modelowania, poprzez dodawanie dekoracji i tekstur.

Edytowane przez Aopolods
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale mi chodził bardyiej o tutorialka z gotowym pucharem który miabz wsyzsto w sobie od podstawowego modelowania, poprzes dodawanie dekoracji i tekstur.

 

 

to tylko trudny do zdobycia plugin DOIT potrafi niestety, tak więc dużo pracy przed Tobą. Niech Lathe bedzie z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności