Skocz do zawartości

SCENA 3D: Pokój w biały dzień


Shahow

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie scenke taką, którą jeszcze bede urozmaical, ale problem mam poważny. Renderowalem to na najnowszym Brazilu z fotonami i wychodzi tak, że nie ma cieni rzucanych przez obiekty :( Są tylko przy bounces 2 ale wtedy czas 10x na render leci. Wymyślcie coś, z góry thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ehh... czy wy sie wsciekliscie znowu pokoj :D coz co do brazila to niestety musisz miec bounces na 2 inaczej nic nie zdzialasz, poszukaj gdzies w sieci tych tutkow do brazila od splutterfisha, napewno sie przydadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszek, to dzieki twoim tutkom na stronie wziąłem sie za Brazila :) Czytałem gdzies tu o tym, że mozna miec cienie na bounces 1, ale trzeba kombinować. Nawet raz mi sie udało, ale render był taki nieprzyjemny, czyli kolory zimne i nie było widać rzuconego światła przez okno na ścianie. Napewno coś wymyślicie. A co do książek to dam kilka, choc teraz wole mieć to oświetlenie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ustawien fotonow to sproboj innym sposobem:

jedno swiatelko spot albo directional, 2 000 000 - 4 000 000 fotonow, moc swiatła 1, moc fotonów w zakładce światła sproboj na 5 i zwiekszaj jak bedzie za ciemno, włącz foton focusing i promien aby obejmował okno. W zakładce render=> luma server, wlacz inderict illumination, wlącz sky light z sila 2-4 bialy kolor, w global illumination shade rate ustaw na 2x2 (min i max na 1), view rate na 6 sec rate na 2, w inderict energy filters ustaw 1,5 (maksymalnie, a najlepiej na 1). W zakładce photon map server:

diffuse depth na 3-5, photon in estimate 32-128 (im wiecej tym fotony sie bardziej rozchodza i nie ma cieni) max search radius na 50-300, wlacz filtering na 1,1. ustaw tez jakies podłoze, ale nie ma sie stykac z podloa tylko troche nizej, przez co wiecej swiatla bedzie wchodzic do pokoju od skylighta, jak cos nie wyjdzie to proboj jeszcze innych ustawien

to by bylo na tyle sorki za tresc ale to tak na szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i zaczęły wychodzic cienie ale na innych opcjach, niz na tych co Myszek mi sugerował. Jednak render jest mozolny. Wkurzyłem sie i sobie to zrobiłem na V-Rayu i tam szybko się zrobiły, ale brak mi tego fajnego światła, które padało przez okno. Zamieszczam mały render bo nie mam juz tyle czasu na render :D Może znajdzie się ktoś kto dobrze zna się na Brazilu i na V-Rayu przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymeq byłem tam i troche tego tam jest więc kiedy indziej :) Za niedługo swierzutki render z V-Ray\'a.

 

Co do Świątyni Test, to chwilowo przerwa bo ta praca (już się szkolę na 2 część filmu :D ), ale wezme się za postacie jak zriguje Dariushowi tego gostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności