Skocz do zawartości

Fryrender problem z kaustyką


cta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

światło odbite pod postacią kaustyki nie ma siły wrócić i przebić się nad powierzchnię wody w tak uporządkowanej formie jak to widać na podłodze bez warstwy wody. dodatkowo sprawę utrudnia refrakcja, przy pofalowanej powierzchni każdy piksel kaustyki przedostaje się z powrotem pod innym kątem. trochę tej kaustyki widać w formie szumu na dnie, pewnie jakbys wypalał render przez kolejne 2 lata to w końcu by się pojawiła w pełnej krasie. niestety silniki unbiased są znane ze swojej kiepskiej kaustyki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum maxwella podawali sposoby/triki na pokazanie kaustyki pod wodą, ale się nie wczytywałem bo jakoś nie musiałem jeszcze renderować basenu ;)

 

ale tak na zdrowy chłopski rozum to pewnie zdałoby egzamin takie podejście - dać powierzchnię wody taką jaką zrobiłeś tylko że ukrytą dla kamery a drugą taką samą tylko z materiałem który nie ma refrakcji ale jest przezroczysty, w maxwellu mówią na taki materiał AGS (ma tylko odbicia) - nie wiem dokładnie jak to można zrobić w fryrenderze, ale z racji tego że i maxwell i fry są robione w tym samy mieście to pewnie identycznie to działa jak w maxwellu, . jedna warstwa wygląda jak szkło a druga ma Nd 1 kolory refleks na 0 przezierność na max 255 i roghness na 0 , potem już tylko się zmienia WAGI tych warstw aby sterować przezroczystością.

 

wtedy ten ukryty przed kamerą obiekt załamie światło i da kaustykę, ale jednocześnie nie zasłoni wyniku załamania wyświetlonego na dnie. Ten drugi jest potrzebne do uzyskania lekkiego odbicia na powierzchni. Szczerze mówiąc to nie wiem czy to zadziała, ale nie mam czasu na testy;)

 

wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności