Jump to content

zlecenie - organiczna animacja 3D


Recommended Posts

Do wykonania jest krótka (ok 25s) ale sympatyczna animacja utrzymana w magicznym klimacie filmu Pan's Labyrinth. W skrócie animacja rozpoczyna się od przelotu kamery pod ziemią pomiędzy wijącymi się korzeniami. W dalszej części kamera przebija się na powierzchnię, gdzie znajduje się magiczna roślina, która dynamicznie pnie się do góry. Szczegółowy scenariusz poniżej:

 

1. POD ZIEMIĄ

Podziemie utrzymane jest w klimacie strasznej baśni lub horroru.

 

1.1 klip ok 3s. (pierwsza klatka identyczna z ostatnią)

Przelot kamery pod ziemią, pomiędzy poskręcanymi i wijącymi się korzeniami. Ta część animacji będzie zapętlona (pierwsza klatka identyczna z ostatnią), dlatego środowisko powinno być w miarę jednolite, bez mocnych akcentów, które drażniłyby podczas kolejnych odtworzeń.

 

1.2 klip ok 3s.

Dalszy ciąg przelotu kamery pod ziemią. Kamera tym razem przebija się na powierzchnię ziemi. Błysk światła symuluje zachowanie się wzroku podczas radykalnej zmiany warunków oświetlenia. Kamera zatrzymuje się. W kadrze widzimy magiczne otoczenie z perspektywy żaby patrzącej w górę.

 

2. NA ZIEMII

Środowisko na powierzchni ziemi utrzymane jest również w magicznym klimacie ale o wiele bardziej pozytywnym niż to pod ziemią.

 

2.1 klip ok 6s.

a) pierwsze 2-3s.

Gwałtowny wzrost magicznej rośliny, wraz pogonią kamery. Kamera zwrócona jest od podstawy rośliny w kierunku jej stożka wzrostu i stara się (nie zawsze jej się to udaje) utrzymać stożek w górnych 2/3 kadru.

 

b) następne 3-4s.

Roślina rośnie tak dynamicznie, że kamera nie nadąża za wzrostem i dolatuje do stożka z opóźnieniem. Gałęzie/pnącza, które podczas wzrostu były w gwałtownym ruchu chwieją się jeszcze chwilę po zatrzymaniu kamery.

 

kolejne 5 klipów (każdy ok 6s) mają ten sam scenariusz co klip 2.1, z tym że za każdym razem roślina rośnie w inny, zaskakujący i kreatywny sposób. Ostatni klip zapętla się z klipem numer 2 (ostatnia klatka klipu 6 jest identyczna z pierwszą klatką klipu 2)

 

--------------------

 

Animacja zostanie wykorzystana przy produkcji interaktywnej prezentacji multimedialnej.

 

Zainteresowanych artystów prosimy o przesłanie szacunkowej wyceny oraz przewidywanego terminu wykonania na adres: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy