Skocz do zawartości

problem z przesuwaniem w pionie


Gość ata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Moje pytanie jest tak głupie, że nie wiem gdzie je zadać, ale naprawdę nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu, więc jesteście ostatnią deską ratunku ;)

 

Otóż coś musiało mi się przełączyć w 3ds maxie i teraz jak chce przesuwać obiekt w różnych płaszczyznach, bądź obracać go, to nie mogę. Zamiast takich trzech osi jak tu: http://kartacz1971.ka.funpic.de/zone/Autodesk%203Ds%20Max.jpg mam cos takiego jak na załączonym obrazku poniżej.

 

Przez to nie mogę przesuwać obiektów w pionie, ani po konkretnej osi, tylko po płaszczyźnie poziomej, nie mogę też obracać obiektów w pionie. Powiedzcie co przestawić w ustawieniach, bo nie mogę sobie z tym poradzic ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wydaje mi sie ze jak bys szukal to bys znalazl odpowiedz jest w FAQ i w dziale 3ds maz ale wcisnij klawisz 'x'

 

Masz racje to nie ten dzial nie wiem co to ma zwiazane z modelowaniem

Edytowane przez Bielik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to Transform Gizmo Toggle ("x" - tak jak w poście wcześniej), krótko jestem na tym forum a widziałem już kilka tematów z tym problemem...

 

Jak masz te funkcje przełączoną tak jak teraz to żeby zmienić kierunek przesunięcia wciskasz F5(oś x), F6(oś y), F7(oś z) lub F8 (zmiana na 2 osie aktywne naraz xy,yz,xz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc :) Naprawdę tego szukałam, ale w sumie nie wiedziałam jak się nazywa ta opcja, więc pewnie dlatego nic nie znalazłam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności