Skocz do zawartości

Noise przy GI


guru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

guru sam nie dales zadnych screenow z ustawieniami wiec ciezko na slepo pomagac ale jesli mialbym juz strzelac to moze masz niski samplign w samych materialach (duzo glossy malo sampli)... pokaz jakies screeny bedzie latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie zrobilem render ok. 1200x700 na najwyższym antyaliasingu i mniejszylo sie to troche ale dalej jest ziarno. Takze to chyba taka charakterystyka materiału a to białe to refleks swietlny. MAteriał to mr'owy wall paint.

Rególowałem Max sample w GI do 1000 i nie dostawałem róznicy.

ilośc fotonów GI to okolo 50000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam daylighta;/. i sky portale. w sky portalach nic nie zmienialem. W daylight to wszytkie opcje ustawilem na mr_sky i mr_sun (chyba tak tam bylo:P). no i w daylight manualnie reguluję ilość fotonów. ustawilem Enegry=50000 i GI Photons=10000. no i jeszcze pod F10 w GI Max sample ... =1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guru: czysty GI? skyportale i daylight? Nie chcę być okrutny ale to strasznie słabe jak na daylight i skyportal... a pomysł świecenia samym GI jest do kitu. Od tego masz FG aby go używać.

 

Sprawdź jak zachowuje się scena w przypadku tylko i wyłącznie jednego szarego materiału. bez refleksów bez niczego. Sprawdzisz wtedy czy to wina materiału. Jeśli materiał, podbijaj sampling.

 

Jak dalej będą szumy to wyłącz GI i świeć samymi światłami. Sprawdzisz wtedy czy to wina niskiego samplowania światła.

 

Potem włącz Final Gathering. Nie licz sceny tylko z samym GI , to bez sensu. Sprawdź czy jest noise, jeśli dalej jest to już zostaje ci tylko dopieszczanie FG.

 

Ale na moje oko, to światła lub materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze za malo sampli dla sky portali? z tego co pamietam to defultowo jest 4 i troche szumi jak sie podwyzszy to powinno byc lepiej

 

Edit? tweety ma racje samo GI (w przypadku mentala) to troche slabe rozwiazanie moim zdaniem albo sie uzywa samego FG albo GI+FG tak jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności