Skocz do zawartości

Dwa rodzaje mapowania na jednym modelu ?


JmTm00

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczór

 

Mam taki mały problem, otóż:

 

Mam sobie jeden model, rozłożyłem sobie uv (Pelt) i nałożyłem mapkę diff, póki co szafa gra ;) Teraz chciałbym zrobić bump, ale chciałbym również aby kanał bump miał totalnie inne mapowanie (w tym przypadku UVW mapping "BOX") Czy da się wogóle cós takiego zrobić w maxie, bo chyba cuś takiego gdzieś widziałem. Próbowałem wojować z "map channel" ale noga ze mnie w tym więc sie nie dziwię ze max mnie wyśmiał :/ Za wszelkie porady i wskazówki będę wdzięczny.

Pozdrawiam

 

Soft: max2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nałóż na obiekt modyfikator UVW Mapping (bo chcesz "Box", w innym wypadku Unwrap UVW) i w jego opcjach zmień Map Channel na 2 (zakładając, że diffuse masz na 1). Także w ustawieniach mapy bump w Material Editor zmień Map Channel na 2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za naprowadzenie

 

Jest tak: mam edit poly, nad nim modyfikator Unvrap UVW (z map channel 1, tak samo w material editorze) natomiast jezeli nakładam na to wszystko nowy modyfikator UVW Mapping i zaznaczam mu map channel 2, a pozniej przechodze do material editora to druga "textura" ma wyszarzone w koordynatach zmiane kanału :| a moze dlatego ze pierwsze mapowanie jest zpeltowane i ma normalnego jpg, natomiast duga mapa (bump) jest proceduralnym marblem który chciałbym zamapować boxowo? moze dlatego nie idzie mi coś?

 

EDIT: moze powinienem czymś te mapowania odzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga textura to proceduralka?

To tam masz w niej zaznaczone z czego ona ma kozystac w przypadku mapowania. Prawdopodobnie teraz masz Object XZY, musisz to zmienic na Exackt (czy explict juz nie pamietam) Map Czanel. I wtedy mozesz sobie wybrac z ktorego czanela kozysta.

 

Z modyfikatorami masz wszystko ok, nie trzeba odzielac

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach dokładnie tak klikałem na explicit map channel, to jedyna opcja do podświetlenia była

z całych tych nerwów zapomniałem zmienić mapowania ma drugim kanale stąd pewnie problem :| Ech....Kapitan Bomba już miałby na mnie określenie :D Teraz mogę dalej dlubać...Dzięki panowie !

 

EDIT: mam skasować ten wątek, czy moze ostać go dla potomnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności