Jump to content

Długość renderingu z teksturami jpg i tif.

waza

Recommended Posts

Przeczytałem kiedyś na forum, że vray szybciej renderuje, gdy używa się tekstur w formacie tif. Postanowiłem to sprawdzić i oto wyniki.

Aby być dokładnym, muszę napisać, że pierwsze renderingi były robione po kilkunastu minutach od odpalenia komputera, odebraniu poczty, przygotowaniu sceny w maxie i tekstur w photoshopie. Scena to trzy standardowe obiekty maxa, trzy światła VRayLight i kamera VRayPhysicalCamera. Tekstury to trzy jotpegi zamienione na tify. *Najpierw renderowałem scenę z teksturami .jpg a potem zamieniałem je na .tif na odpowiednich obiektach, potem znów na .jpg itd.

render | 1/2 *| 3/4* | 5/6

----------------------------

*.jpg *| 2:03 | 2:19 | 2:34

----------------------------

*.tif *| 2:04 | 2:29 | 2:42

Teraz zresetowałem komputer i zacząłem renderingi od tifów:

render | 1/2* | 3/4

---------------------

*.tif *| 1:59 | 2:31

---------------------

*.jpg *| 2:13 | 2:26

W tym momencie już byłem przekonany, że teza jest fałszywa ale jeszcze raz zresetowałem komputer i ponownie zacząłem renderingi z teksturami .jpg a potem .tif:

render | 1/2

-------------

*.jpg* | 1:44

-------------

*.tif* | 2:10

Dalej już mi się nie chciało....

Dodatkowy wniosek to taki, że żeby przyspieszyć rendering, należy zresetować komputer i zacząć na "świeżym" systemie i "świeżej" scenie. Nie wiem, ile się zyska na dużych scenach po kilku(nastu) godzinach pracy, ale tu przykłady są powalające - 2:34 po około pół godzinie pracy na komputerze do 1:44 na świeżym systemie i świeżej scenie w maxie.

.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #cccccc; background-image: none; color: #333333; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #cccccc; background-image: none; color: #333333; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }

Edited by waza

• Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days