Skocz do zawartości

Pentagram Quadpen P2002 i problemy


Talei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Quadpen P 2002 w kilku aplikacjach, tj:

Photoshop CS4 - gdy pedzel [brush] ma zaznaczone w opcjach "Spacing" rysowanie zwalnia, po wylaczeniu tego wszystko przyspiesza (poziom nacisku działa poprawnie)

Mudbox - poziom nacisku nie jest rozpoznawalny w ogóle. Pen działa tylko w momencie gdy ustawię Minimalny poziom nacisku na więcej niż 0%.

Dzieje się tak również na laptopie. W obu przypadkach system operacyjny to WIndows XP SP3 ze sterownikami 3.40EN.

Ma ktoś rozwiązanie na powyższe problemy? W szczególności ten z PH bo rysowanie bez "Spacing'u" to masakra.

Dodam, że na sterownikach 3.10 nawet w samym panelu poziom nacisku nie jest rozpoznawany, sam nacisk już tak (przy sterownikach 3.4 wszystko działa w "panelu sterowania" tabletem).

 

PS. nie jest to wina słabego systemu lub złych ustawień brusha, ponieważ ph w momencie rysowania korzysta z 30% CPU (rysowanie tabletem z włączonym spacingiem) a z wykorzystaniem myszy skacze do 70%. Zdaje się, że jest to związane z częstością próbkowania pozycji pena przez sterownik. Zauważyłem także, że w Mudbox podczas rysowania/modelowania z ustaloną wcześniej precyzją program "zwalnia" na prostych operacjach (identycznie jak w PH z spacingiem) czego nie ma jak "rysuję" myszką. Najdziwniejsze jest to, że np. ZBrush działa poprawnie.

 

PS.2. Czy ktoś może napisać czy mu Quadpen działa w pełni z PH CS4 i Mudbox.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość rad72

Witam,

 

czy poradziłeś sobie z tym problemem?

Ja właśnie mam to samo. Wcześniej używałem PS CS4 i nie było takiego problemu a teraz przesiadłem się na CS4 Extended mam to co ty.

Daj znać czy znalazłeś na to sposób.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności